Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Czy seks pomaga na ból głowy?

| aktualizacja: 24.03.2015 | 9

Mężczyźni przekonują, że najlepszym lekarstwem na migrenę jest orgazm. Bo nic tak nie rozluźnia, odstresowuje i poprawia humor jak seks. Tylko czy w tym wypadku można panom wierzyć...?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
seks, współżycie, migrena, ból głowy, ból głowy po seksie, seks na ból głowy, kobieta, mężczyzna, dwoje w łózku
fot. Fotolia
Z medycznego punktu widzenia istnieje kilka rodzajów bólu głowy, który nie tylko nasila się pod wpływem seksu, ale też może być seksem wywołany! Neurolodzy nazywają to fachowo sexual headache (ból prowokowany aktem seksualnym) i twierdzą, że w wielu wypadkach wymaga on nawet konsultacji z lekarzem. Tak się składa, że akurat ten rodzaj bólu głowy częściej dokucza mężczyznom. Jeszcze do tego wrócimy...

Napięciowy ból głowy a seks

Jeśli kobieta ma „zwykły" napięciowy ból głowy (związany z silnymi emocjami, zarówno negatywnymi, jak i pozytywnymi – np. ceremonią ślubną, zmęczeniem, przepracowaniem), to długa gra wstępna, delikatne pieszczoty i czuły seks pomogą jej się zrelaksować i rozluźnić. Wtedy ból głowy rzeczywiście powinien minąć.
Co innego, gdy napięciowy ból ma bardziej skomplikowaną przyczynę. Jest wiele niemedycznych przyczyn bólów głowy i unikania przez kobiety współżycia. To przede wszystkim urazy psychiczne i niedogadane sprawy między partnerami. Większość kobiet do osiągnięcia satysfakcji w łóżku potrzebuje nie tylko wprawnego kochanka, ale przede wszystkim komfortu psychicznego. Jeśli sama myśl o współżyciu wywołuje niechęć i stres, to reakcją organizmu może być nagła migrena. Taki właśnie problem trapi często świeżo upieczone mamy. Niektóre kobiety reagują nagłym bólem głowy na choćby wstępne i delikatne pieszczoty partnera. Bywa, że sama zapowiedź wieczornego zbliżenia nakręca spiralę bólu. Powód? Nie są jeszcze gotowe na seks po porodzie, a jednocześnie nie chcą urazić/stracić partnera. Podejmują współżycie wbrew sobie, zamiast powiedzieć otwarcie, co czują.
Przeczytaj: Pytania o seks po porodzie

Migreny i seks

Zdaniem neurologów z uniwersytetu w Münsterze (ich badania opisał dziennik „The Telegraph”), większa aktywność seksualna może prowadzić do częściowego lub całkowitego zwalczenia migreny. Eksperymenty wykazały, że uprawianie seksu może być lepsze niż zażywanie tabletek na ból głowy. Migrena ustąpiła u ponad jednej piątej badanych, którzy zdecydowali się na „kurację seksualną”. Jak to tłumaczyć? Seks sprzyja wytwarzaniu endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia. To one eliminują bóle głowy i sprawiają, że po seksie czujemy się zdecydowanie lepiej. Podobne badanie przeprowadzono w 2009 roku (przebadano aż 3000 Amerykanów), wtedy jednak naukowcy bardziej podkreślali kojące i przeciwbólowe działanie oksytocyny, która wydziela się głównie w trakcie orgazmu.

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (9)
avatar

janna
janna | 2017-07-25 12:06 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nie próbowałam seksu przy migrenie, bo szczerze powiem, że ból odbiera mi ochotę do życia, a co dopiero na seks ;) Najczęściej ratuję się wtedy pyralginą, która ma tę zaletę, że naprawdę szybko zaczyna działać

Odpowiedz

KRZYSZTOF
KRZYSZTOF | 2017-03-08 01:47 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

JEMA DWIKA KRZYSZTOF WOLICKI LAT 29 Napicz

Odpowiedz

frekko
frekko | 2016-04-27 10:11 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

To akurat prawda, że seks może złagodzić ból głowy, ale w przypadku moich to niestety nie działa, bo najgorsze bóle głowy mam w czasie miesiączki. I po prostu muszę wziąć pyralginę, jeśli chcę jakoś normalnie funkcjonować

Odpowiedz

Różeczka
Różeczka | 2016-02-27 16:03 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Przy zwykłym, lekkim bólu głowy sex faktycznie może pomóc. Ale przy ataku migreny? - nigdy. Wtedy jedyne co można robić to leżeć w ciemnym i cichym pokoju, z kompresem na czole i się nie ruszać, bo w przeciwnym razie potęgujemy ból i nudności. Dlatego dla wszystkich Panów polecam lekturę abcmigrena.pl, żeby nauczyli się rozróżniać bóle głowy. PS nam kobietom też się przydaje ta stronka, bo czasem mamy tendencję to stwierdzeń "nie dzisiaj Kochanie, mam migrenę" i ruszamy z prasowaniem, sprzątaniem lub oglądaniem TV.

Odpowiedz

kiziulina
kiziulina | 2016-01-11 20:48 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

zawsze to jakaś aktywność fizyczna, która jest bardzo wskazana przy migrenie ;) poprawia nastrój i odpręża, tylko gdy głowa nie boli zbyt mocno. mając atak, mówiąc szczerze nie mam ochoty nawet, żeby mnie ktoś dotykał czy choćby mówił do mnie.

Odpowiedz

kasiaj
kasiaj | 2015-07-28 19:02 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Czasami pomaga :) Jednak przy bardzo silnym bólu muszę niestety wziąć pyralginę, żeby ból minął. I potem mogę ewentualnie myśleć o seksie ;)

Odpowiedz

erzecznik
erzecznik | 2014-06-28 19:29 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Migrena to poważna choroba neurologiczna. Skala i częstotliwość migrenowego bólu zwykle są bardzo uciążliwe i znacznie utrudniają codzienne życie chorego. Przeważnie migrena wymaga specjalistycznej konsultacji z lekarzem i podania leków dostępnych na receptę. Tylko w wypadku lekkich napadów choroby możemy podjąć próbę samodzielnego, domowego leczenia.

Odpowiedz

Pestka33
Pestka33 | 2014-03-20 14:03 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Muszę pokazać ten tekst mężowi :-))))))

Odpowiedz

Kingusiaaa
Kingusiaaa | 2014-03-18 14:39 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Kiedy boli mnie głowa, to jestem w stanie kochać się tylko na leniucha. Kilka razy taka seks-terapia mi pomogła, ale z reguły odmawiam seksu, po prostu nie jestem w stanie i NIE MAM OCHOTY. KOniec. Kropka

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?