Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

3 pytania o seks na początku ciąży

| aktualizacja: 05.10.2015 | 5

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
1 tydzień ciąży, ciąża tydzień po tygodniu, kalendarz ciąży, brzuch

Czy w pierwszym trymestrze ciąży trzeba zrezygnować z seksu?

Zdarza się,  że czasowa powściągliwość może być wskazana, ale takich przypadków jest bardzo mało. Silne skurcze macicy podczas orgazmu teoretycznie mogą doprowadzić do samoistnego poronienia. Oczywiście, jeśli jedno z partnerów czuje opór przez zbliżeniem, konieczna jest rozmowa z lekarzem. Warto wyjaśnić wątpliwości, bo może się okazać, że tylko niektóre pozycje seksualne w ciąży (np. te związane z głęboką penetracją) są niewskazane.  Obawy o utrzymanie ciąży są zrozumiałe, zanim jednak zrezygnujemy z seksu, lepiej przedyskutować ten temat z ginekologiem prowadzącym ciążę.

Jak mężczyźni reagują na zmiany zachodzące w ciele kobiety?

To zależy od tego, co naprawdę łączy mężczyznę z partnerką. Najczęściej reaguje on pozytywnie na jej zaokrągloną talię i pełniejsze piersi. To atawizm – przez wieki kobieca sylwetka była pełna. Obawa kobiety przed utratą fizycznej atrakcyjności wynika na ogół z lęku przed brakiem akceptacji. Ujawnia się to m.in. odmową współżycia pod pretekstem troski o utrzymanie ciąży, ale to właśnie całkowite zaniechanie życia erotycznego najczęściej niekorzystnie rzutuje na więź między partnerami.

Sprawdź, dlaczego na seks najlepszy jest 2. trymestr ciąży

Czasami wiadomość o ciąży jest szokiem, który wpływa niekorzystnie na męskie libido. Jak sobie z tym radzić?

Zresztą nie tylko męskie libido – damskie także. Nieplanowana ciąża zawsze jest zaskoczeniem. I to, że niektóre pary w pierwszej chwili reagują spadkiem zainteresowania seksem, jest naturalne. Gdy zaskoczenie minie, odkrywają one zwykle urok cieszenia się sobą bez lęku o konsekwencje (bo te już nastąpiły). Pożądanie nie jest stałą, która utrzymuje się na jednym, niezmiennie wysokim poziomie. Ono raz jest większe, raz mniejsze, bywa nawet, że zanika. Jeśli para to wie i buduje swój związek także na innych podstawach: czułości, trosce o partnera, lojalności, to chwilowy zanik zainteresowania seksualnego nie musi się odbić niekorzystnie na wspólnym życiu. Seks to nie tylko pełny stosunek, to także cała gama różnorodnych, ale akceptowanych przez oboje partnerów, zachowań o charakterze erotycznym.

Czytaj także: Seks po ciąży i porodzie – rozmowa z seksuologiem
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (5)
avatar

Radek
Radek | 2015-01-05 18:19 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

nie dziwie się że po 14 roku miałaś ochotę na seks bo oboje tego chcieliście i wiecie że istnieje mniejsze prawdopodobjeństwo że poroni matka i dlatego tak miałaś .Gorzej jest jak ktoś zalicza wpadę i w 14 tygodniu ma się bzykać ale jedno z nich Samo nie wie czy tego chciało ...

Odpowiedz

kika
kika | 2007-08-13 12:54 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

w 11 poronilam.. podczas przyszlej ciazy ZERO SEKSU na pewno..

Odpowiedz

agnieszka z francji
agnieszka z francji | 2007-06-22 15:06 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

jestem w 14_stym tygodiu ciży i mam ogromną ochotę na seks.mój mąż jest w siódmym niebie ponieważ wcześniej seks mógł dla mnie nie istnieć.a teraz nie mogę bez niego żyć!czy to nie dziwne?nie zadowalają mnie lekkie pieszczoty chcę naprawde ostrego seksu i mąz mi go daje.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

aneta
aneta | agnieszka z francji | 2007-07-12 16:16 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Według mnie to jest normalne zachowanie tym bardziej ze obojgu sprawia to przyjemnosc a skoro przedtem mieliscie jakies opory to teraz tylko sie cieszyc jest to kolejny dowód na to że dziecko zbliża.

Odpowiedz

Kornelia
Kornelia | agnieszka z francji | 2007-08-29 20:07 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Witam ja tez mam ogromna ochotę i chęć na sex bardziej niż przed ciążą jestem w 13 tyg.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?