Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Starasz się o dziecko? Zrezygnuj z miłości francuskiej

| aktualizacja: 05.08.2014 | 5

Wiesz już zapewne, że dobór właściwej pozycji seksualnej może ułatwiać zajście w ciążę. Jak się okazuje, rodzaj pieszczot, jakie preferujecie też może zwiększyć lub zmniejszyć szanse na zapłodnienie.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(5)
Usta, czerwone usta, kobieta seks oralny, miłość francuska
fot. Fotolia
Seks oralny, zwany również miłością francuską, polega na stymulowaniu językiem genitaliów i miejsc erogennych. Dla jednych to stały element gry miłosnej (i gry wstępnej), dla innych - perwersja. Nie zaglądamy nikomu do sypialni i decyzję pozostawiamy samym zainteresowanym. Faktem jest jednak, że ślina partnerki może mieć negatywny wpływ na jakość nasienia mężczyzny. Tymczasem aż 86% Polek nie zdaje sobie z tego sprawy (tak wynika z badania przeprowadzonego w ramach kampanii „Płodna Polka” - www.plodnapolka.pl).

Seks oralny a ciąża

W jaki sposób seks oralny przekłada się na trudności z zajściem w ciążę? Z uwagi na zawarte w ślinie enzymy trawienne, jest ona jednym z płynów, które mają najbardziej szkodliwy wpływ na spermę. Ten mało znany fakt, został upubliczniony już 1982 roku w jednym z prestiżowych pism ginekologicznych „Fertility and Sterility”. Grupa naukowców dodała do pojemnika ze spermą dużą ilość śliny, a ta zabiła 12% plemników. Natomiast w przypadku zmieszania spermy z małą ilością śliny zaobserwowano spadek ruchliwości plemników. To oczywiście wcale nie oznacza, że ślina mogłaby zastąpić inne metody antykoncepcji.

Miłość francuska kontra plemniki

W naturalnych warunkach ślina może zmieszać się ze spermą, gdy przed stosunkiem dochodzi do seksu oralnego lub gdy używana jest ona w celach nawilżających. W 1998 roku magazyn „Human reproduciton” opublikował badanie, w którym badano wpływ różnych lubrykantów na spermę. Większość z nich zmniejszała aktywność plemników, a ślina okazała się najbardziej toksyczna. Z tego powodu pary, planujące poczęcie, nie powinny wcale stosować lubrykantów.
– Dla partnerów starających się o dziecko negatywne działanie śliny na spermę nie oznacza całkowitej rezygnacji z seksu oralnego. Liczy się przede wszystkim komfort i odczuwana przyjemność, które pozytywnie wpływają na zapłodnienie – mówi dr Grzegorz Mrugacz, dyrektor medyczny Kliniki Leczenia Niepłodności „Bocian” i ekspert medyczny kampanii „Płodna Polka”. – Nie mniej fakt ten może okazać się istotny w przypadku, gdy partner ma niską liczbę plemników w spermie. 
Poznaj rodzaje badań nasienia

Pozycja seksualna ma znaczenie

Jeśli więc bezskutecznie staracie się o dziecko od kilku cykli, warto w czasie owulacji zrezygnować z seksu oralnego. W trakcie współżycia warto wypróbować pozycje seksualne sprzyjające zapłodnieniu. Za najbardziej skuteczne uznawane są pozycje, w których kobieta leży na plecach oraz pozycja kolankowo-łokciowa. Ułatwiają głęboką penetrację i pozostanie spermy blisko szyjki macicy. 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (5)
avatar

ciekawski
ciekawski | 2014-11-27 19:37 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Tak z ciekawości pytam, jakie bakterie znajdują się na narządach płciowych kobiety, jakie na członku? Z cewki moczowej wychodzą siuśki, w których znajdują się bakterie. Opodal znajduje się odbytnica, z której wychodzi kupka, a w niej bakterie. Czyli na narządach płciowych znajdują się baktere, nawet na umytych. A nikt mi nie wmówi, że przed miłością oralną ludzie dezynfekują swoje narządy. Czyli frajerzy i frajerki konsumują niewidzialne stworki o nazwie bakterie. A może i wirusy! To może być to samo, co mycie miski klozetowej własnym jęzorem. Niestety mam rację. Tyłków nie liżą sobie jedna drugiej nawet świnie. Czyli człowiek jest gorszy od zwierząt.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Ojciec Pijo
Ojciec Pijo | ciekawski | 2016-07-13 17:51 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

No niestety zwierzeta liżą......A poza tymakt seksualny toswego rodzaju szczepionkaimmunologiczna.Więcnie jest totak jak z miską ustepową.

Odpowiedz

yosep
yosep | ciekawski | 2017-10-03 12:19 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

elo a psy ?! - te się oblizują nawet na sam widok :)

Odpowiedz

Meduza
Meduza | 2014-08-13 01:25 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Dobrze wiedzieć :-))

Odpowiedz

Nanna
Nanna | 2014-08-09 19:55 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Wiedziałam, że trzeba unikać lubrykantów, ale o ślinie nie wiedziałam ze jest toksyczna dla plemnikow

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?