Babyonline.pl
 
 
Rozwiń menu

Seks w ciąży. Bezpieczne dla dziecka, czy lepiej zachować ostrożność? - Co radzi ginekolog

| 14.02.2017, aktualizacja: 14.02.2017 | 1

Czy można uprawiać seks w ciąży? Jak kochać się, żeby nie zaszkodzić dziecku? Na co zwrócić uwagę? - Zobacz porady lekarza

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)

Zobacz inne z serii Ciąża - porady eksperta (7):

Zdaniem ginekologa większość kobiet na początku ciąży nie ma ochoty na seks a ciążę traktuje jako najważniejszy skarb w ich życiu - w sensie emocjonalnym. W przeciwieństwie do ich partnerów.
- Ale bywa i tak, że większość kobiet w okresie ciąży ma wzmożoną ochotę na seks - mówi Grzegorz Południewski, ginekolog.
Ciąża jest takim okresem hormonalnym, gdzie bardzo wysokie stężenie hormonów u kobiet może spowodować wzrost libido i wtedy - zdaniem lekarza - zalecane jest korzystanie z seksu.
Należy pamiętać jedynie o tym, że zmiany anatomiczne  na każdym etapie ciąży mogą utrudniać współżycie, dlatego należy uważnie dobierać pozycje seksualne, żeby nie zaszkodzić dziecku.
Zobacz więcej, kiedy lekarz zaleca wstrzemięźliwość seksualną w czasie ciąży - obejrzyj video.

Chcesz zobaczyć więcej filmów o ciąży i porodzie? Zajrzyj na Youtube i Subskrybuj Babyonline.pl

Wywiadu udzielił: Grzegorz Południewski, ginekolog, autor bezpłatnej aplikacji w telefonie dla kobiet po porodzie pod nazwą IQBobas (na android, iphone).

Polecamy:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

Kaśka
Kaśka | 2017-03-10 11:17 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Kiedy ja byłam w ciąży też chciałam uprawiać seks z ukochanym. Niestety na początku problemem była suchość pochwy, szybko temu udało się zaradzić, bo koleżanka poleciła mi żel intymny dla kobiet w ciąży nawet bezpieczny Mucovagin i po problemie, a sex rewelacyjny ;)

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?