Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Zero seksu w ciąży - 6 powodów

| aktualizacja: 30.11.2016 | 3
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
kobieta, mama, tata, leżeć, ciąża, brzuszek
Choć seks może być źródłem przyjemności dla spodziewających się dziecka partnerów, niektóre pary muszą z niego zrezygować. Zachowanie abstynecji płciowej pozwoli im dotrwać do terminu porodu. Zobacz, kiedy jest konieczna.

Choć seks w ciąży zazwyczaj nie jest groźny dla płodu, to w połączeniu z nawet niewielkimi ciążowymi powikłaniami może stać się przyczyną poronienia. Gdy zauważysz u siebie niepokojące objawy na wszelki wypadek odstaw na bok łóżkowe przyjemności. Jeśli poprzednia ciąża zakończyła się poronieniem, zrezygnuj z seksu, nawet jeśli nie obserwujesz u siebie żadnych niepokojących objawów. Oto sytuacje, gdy seks w ciąży może być groźny:

1. Krwawienie

W pierwszym okresie ciąży wiele kobiet obserwuje u siebie niewielkie, czerwono-brunatne plamienie. Nie lekceważ tego objawu – choć nie musi ono oznaczać niczego niebezpiecznego, to lepiej skontaktować się z lekarzem. Skąpe krwawienie często pojawia się z niewyjaśnionych przyczyn: po stosunku może być spowodowane np. uszkodzeniem błony śluzowej pochwy, która w ciąży jest o wiele bardziej ukrwiona niż przed zapłodnieniem. Plamienie nie musi oznaczać ciąży specjalnej troski, ten niepokojący objaw najczęściej znika po dwudziestym tygodniu ciąży. Jeśli plamienie zmieni się w obfitsze krwawienie nie zwlekaj z jazdą do lekarza. Ten objaw może świadczyć o poronieniu. Wiele kobiet przez pierwsze trzy miesiące może sądzić, że nadal miesiączkuje, ponieważ występuje u nich regularne krwawienia: dzieje się tak kiedy płód nie wypełnia jeszcze całej macicy i następuje złuszczenie „pustej” części tego narządu. Takie krwawienie również nie jest niebezpieczne, ale o tym, czy masz do czynienia z poronieniem, czy oczyszczaniem się części macicy może zadecydować jedynie lekarz po badaniu.

2. Łożysko przodujące

Ta ciążowa komplikacja jest wskazaniem do ograniczenia seksu w ciąży. O łożysku przodującym mówi się wtedy, kiedy jest ono położone nisko w jamie macicy lub bezpośrednio tuż nad szyjką. Stosunek może być przyczyną przedwczesnego odklejenia się łożyska i krwotoku, niebezpiecznego i dla matki, i dla dziecka. Oznaką łożyska przodującego jest obfite krwawienie, któremu nie towarzyszą żadne inne objawy: ból czy skurcze macicy (które mogą występować podczas poronienia).

Czytaj też:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (3)
avatar

marian
marian | 2007-07-26 09:11 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

naprawdę nic się nie stanie, po co narażać kobietę i dziecko na powikłania

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Anonim
Anonim | marian | 2007-08-30 17:42 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

od zarania dziejow ludzie uprawiali sex w ciazy zapytaj matke babcie i prababcie

Odpowiedz

Anonim
Anonim | marian | 2007-11-04 01:27 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A ciaza przebiega prawidlowo to czemu nie?Hormony tez robia swoje a czasem odczuwa sie naprawde silne pozadanie,wiec wedlug mnie wtedy mozna i to jak najbardziej.Po co sie meczyc?I nie mam tu na mysli mezczyzny tylko kobiete.My tez mamy ochote na sex w ciazy rowniez.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?