Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Ile powinien spać noworodek? film

| aktualizacja: 23.06.2016 | 2

Martwisz się, że twoje dziecko zbyt czeto się budzi? A może wręcz odwrotnie – musisz budzić je na karmienie? Położna rozwiewa wątpliwości dotyczące długości snu noworodków.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)

Zobacz inne z serii Sen dziecka - wywiady z ekspertem (9):

Sen noworodka

Temat snu u bardzo małych dzieci budzi wiele emocji. Część z rodziców martwi się, że ich dzieci śpią zbyt krótko, a nocny sen często przerywany jest płaczem dziecka. Czy częste pobudki niemowlęcia powinny być powodem do niepokoju? 

Są też tacy, których niemowlęta przesypiałby całe noce, gdyby nie budzili ich na karmienie. Czy pozwalać spać dziecku całą noc

Położna rozwiewa wątpliwości dotyczące długości snu noworodków. Tłumaczy też, dlaczego niemowlęta budzą się w nocy z płaczem i co wtedy robić, by szybko je uspokoić. 

Tabela długości snu dziecka.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

Anna
Anna | 2016-06-29 10:29 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Aktualnie nie ma dostępnych badań potwierdzających przewagę karmienia "na żądanie" nad karmieniem w regularnych, ustalonych odstępach.
Przeciętna liczba karmień zalecana dla niemowlęcia w początkowym okresie wynosi 8-12 karmień w ciągu doby.
Źródło:
STANDARDY MEDYCZNE/PEDIATRIA 2016 "Karmienie piersią. Stanowisko Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia dzieci

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Pogodna
Pogodna | Anna | 2016-07-24 09:13 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mimo wszystko karmienie na żądanie daje dziecku poczucie bezpieczeństwa, spełnienia, i bliskości na życzenie maluszka. Dorosły- gdy chce mu się pić lub jeść sięga po to, co chce- i nie musi czekać na wyznaczoną porę. Więc dlaczego by tego zabraniac niemowlwciu?

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?