Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Siatki centylowe dla chłopca

| aktualizacja: 22.09.2015 | 0

Sprawdź, czy dziecko rozwija się prawidłowo - wydrukuj siatki centylowe, poznaj normy wagi i wzrostu chłopców od 1. do 12. miesiąca życia.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(9)
Siatki centylowe służą ocenie rozwoju dziecka - pediatra sprawdza na ich podstawie, czy dziecko rośnie podobnie do swoich rówieśników. Możesz też samodzielnie korzystać z siatek centylowych - to proste!

Siatki centylowe to wykresy, które na osi poziomej mają podany wiek (w miesiącach lub latach), a na osi pionowej zaznaczoną badaną wartość (np. waga, wzrost, obwód główki). Podczas podstawowych badań i okresowych bilansów lekarz waży dziecko, mierzy je, sprawdza obwód głowy, czasem też klatki piersiowej. Wyniki porównuje z normami dla danego wieku oraz płci.

Sprawdź, jak niemowlę powinno przybierać na wadze.

Ty też możesz sprawdzić, czy dziecko waży i mierzy odpowiednio do swojego wieku. A zatem:
  • odszukaj na siatce punt, w którym przecinają się linie – pozioma wyznaczająca wiek oraz pionowa określająca wagę lub wzrost dziecka. Miejsce to znajdzie się w granicach określonego centyla.
  • na siatce jest kilka linii oznaczających centyle. Np. środkowa to centyl 50. – oznacza on, że u 50 proc. dzieci w danym wieku wartość danej cechy jest większa (np. ważą więcej), u 50 proc. – mniejsza.
Możesz wydrukować siatkę centylową i co miesiąc nanosić na nią dane o wzroście i wadze swojego niemowlaka. W ten sposób stworzysz wykres, który pozwoli ci śledzić rozwój dziecka.

Poniższe siatki centylowe dla chłopców dotyczą dzieci urodzonych w terminie, czyli po 37. tygodniu ciąży.

Kliknij w siatkę centylową, aby ją wydrukować.
 
siatki centylowe, siatki centylowe chłopców, siatki centylowe dzieci, siatki centylowe niemowląt, siatki centylowe wzrost, siatki centylowe waga

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?