Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Skolioza a poród

| aktualizacja: 05.03.2016 | 0

Czy przy skrzywieniu kręgosłupa można rodzić siłami natury? Czy skolioza jest wskazaniem do cesarskiego cięcia? Przeczytaj odpowiedzi eksperta!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
Mam krzywy kręgosłup i miednicę. Zastanawiam się, czy moje schorzenie może być problemem w czasie porodu. Nie mogę się doczekać, aż zobaczę swojego dzidziusia, ale zastanawiam się, czy będę mogła urodzić naturalnie? A może konieczne będzie cesarskie cięcie?
Dominika


Boczne skrzywienie kręgosłupa (skolioza) nie musi oznaczać rezygnacji z porodu drogami natury. Natomiast „skrzywienie” miednicy już tak.

Skrzywienie miednicy a poród

Skrzywienie miednicy prawdopodobnie nie jest spowodowane skoliozą, a raczej jakimś urazem, np. złamaniem. Stopień nieprawidłowości budowy miednicy może być oceniony na podstawie zdjęcia rentgenowskiego wykonanego przed ciążą. Proszę pamiętać, że w ciąży nie wolno wykonywać żadnych prześwietleń, zwłaszcza miednicy ani kręgosłupa! Proponuję umówić się na wizytę u ortopedy, by ocenił stan kręgosłupa i miednicy kostnej. Na podstawie jego opinii ginekolog podejmie decyzję, w jaki sposób urodzi się maluszek – czy przez cesarskie cięcie, czy naturalnie.

Czytaj też:
dr n. med. Renata Jaczyńska konsultacja: dr n. med. Renata Jaczyńska
Specjalista ginekolog-położnik. Pracuje w Klinice Położnictwa i Ginekologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?