Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

"Skoro mają umrzeć, niech umrą w moich ramionach"

| aktualizacja: 12.02.2016 | 5

Matka ósemki dzieci, pielęgniarka i była położna założyła w swoim domu hospicjum dla dzieci, które mają przed sobą tylko kilka miesięcy życia. "To wielki przywilej: towarzyszyć im w tych chwilach" – mówi.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(5)
Kobieta adoptuje chore dzieci
fot. screen Facebook
Cori Salchert o swoim domu w Wisconsin mówi: "Dom nadziei". Ma ośmioro rodzonych dzieci, a od 3 lat adoptuje porzucone, śmiertelnie chore niemowlęta, aby mogły spędzić ostatnie chwile życia otoczone miłością i czułością. 

Pierwszym z adoptowanych przez nią dzieci, była 2-tygodniowa dziewczynka, Emmalynn. Nie miała połowy mózgu, nie widziała, nie słyszała, reagowała jednak na ból. Żyła jeszcze 50 dni. Do ostatniego oddechu jej przybrana matka trzymała ją w swoich ramionach. 
– Czuliśmy, że to wielki przywilej dla nas: mieć ją, nadać jej imię i na koniec towarzyszyć jej w ostatnich chwilach jej życia. Tamtego ostatniego dnia tuliliśmy ją, całowaliśmy. Mój mąż śpiewał jej piosenki, żeby się nie bała. Zasnęła, słuchając bicia mojego serca – mówi Amerykanka. 

Zanim Cori w 2012 r. założyła domowe hospicjum, najpierw pracowała jako położna. Po traumatycznych przeżyciach z dzieciństwa (kiedy miała kilkanaście lat jej upośledzona psychicznie siostra utonęła w pobliskim stawie), miała nadzieję, że na oddziale położniczym będzie stykała się tylko z radością i cudem życia. Uświadomiła sobie tam jednak, że nie każda kobieta, rodząca w jej szpitalu, wychodzi potem do domu z dzieckiem na rękach. Wtedy jej celem była pomoc matkom, które straciły swoje maleństwa. Potem pracowała jako pielęgniarka w organizacji skupiającej rodziców śmiertelnie chorych dzieci. To właśnie tam nieraz zetknęła się z porzuconymi noworodkami, których rodziców przerosła sytuacja. Cori nie ocenia ich. Stara się zrozumieć ich, że nie umieli poradzić sobie z chorobą swojego dziecka.

Od dnia śmierci Emmalynn, Cori i jej rodzina uznały, że pomogą możliwie jak największej liczbie chorych dzieci. Obecnie od 1,5 roku opiekują się śmiertelnie chorym Charliem, podłączonym na stałe do respiratora i rurki do odżywiania dojelitowego. Lekarze są przekonani, że chłopczyk nie dożyje do swoich 2. urodzin. W ostatnim roku co najmniej 10 razy musiał mieć przeprowadzaną resuscytację. Cori i jej mąż postanowili, że jeśli następnym razem jego oddech się zatrzyma, nie użyją respiratora.

– On umrze: tego już nie jesteśmy w stanie zmienić – mówi Cori. – Ale jesteśmy w stanie zmienić to, jak będą wyglądały jego ostatnie tygodnie życia. Tak jak w przypadku Emmalynn, robimy wszystko, by Charlie poczuł co to jest miłość. Dla nas to wielki dar: być częścią życia tych dzieci, mieć możliwość ulżyć ich cierpieniu, troszczyć się o nie, kochać je, nawet jeśli one nie są w stanie w odpowiedzi na nasze wysiłki nawet się do nas uśmiechnąć. 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (5)
avatar

Nia
Nia | 2016-02-12 21:57 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Od Boga tez zależała choroba. Co dziecko zawiniło?

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

selena
selena | Nia | 2016-12-25 22:24 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Wlasnie ! Co to dziecko i kazde inne zawinilo ! Ja sie pytam gdzie jest Bog ,ze pozwala na to i skazuje te male niewinne istotki na takie cierpienie ! Nic nie przezyly,nikomu krzywdy nie zrobily a tyle bolu musza zniesc! Gdzie tu jest sprawiedliwosc !

Odpowiedz

daga
daga | 2016-02-12 00:27 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jak to nie uzyjecie respiratora ,ja rozumiem ze bd cierpialo dzieciatko przez swoja chorobe ale moze byc cud i bd zylo to zalezy od boga dlatego musicie robic to co medycyna kaze i uzyc respiratora bo bd zyl

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

ateistka
ateistka | daga | 2016-02-13 13:17 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Skoro życie zależy od jakiegoś boga to po co respirator?? Dlaczego sprzeciwiać sie woli boga??

Odpowiedz

Mika
Mika | daga | 2016-12-25 23:20 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

pewnie. przedłużmy dziecku cierpień w imię Boga. Wiara jest jak przyrodzenie. fajnie je mieć ale nikomu sie na siłe do garda nie wpycha.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?