Baby online.pl
 
 
Rozwiń menu

Skorpion (24 października – 22 listopada)

| 18.12.2006 | 0

„Kłopoty to moja specjalność” może powiedzieć rodzic małego Skorpiona. Czytaj więcej >>

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
skorpion-copy.jpg
Charakterystyka znaku: Skorpion (24 października – 22 listopada)

„Kłopoty to moja specjalność” może powiedzieć rodzic małego Skorpiona. Pod wspólnym dachem mieszka z Wami uparciuch i agresor, który na dodatek jest osóbką samowolną i zawziętą. Dla małego Skorpiona życie to poligon. A to może tylko oznaczać nieustanna walkę. O misia, lalkę, nie zjedzone śniadanie, wylaną czekoladę, pobrudzoną ścianę…. Nigdy nie wiadomo, co takiemu rozrabiace przyjdzie do głowy. Rodzice muszą mieć oczy dookoła głowy. A już na zostawienie małego ancymona bez opieki, nawet na pięć minut, w żadnym razie nie mogą sobie pozwolić! Rozmowy też zresztą niewiele dają, bo na każde pytanie rodziców, zawsze znajdzie tysiące kontrargumentów. Najlepszym wyjściem jest zmęczenie swojej pociechy. Należy mu tak organizować czas, by nie było w nim miejsca na nudę. Nie jest to łatwe, ale nie niemożliwe. Skorpion to istotka ciekawa świata, uwielbia się uczyć, zdobywać nowe doświadczenia. No i trzeba mu stawić czoła. Skorpion lubi tylko partnerów wyrazistych, takich, którzy mają coś ciekawego do powiedzenia. I trzeba także uważać, by niesłusznie go nie skrzywdzić. Urazy pamięta bardzo długo i nie potrafi wybaczać. Ale to wspaniały materiał, na dorosłego. Na pewno da sobie w życiu radę.

Dziewczynki
Są pewne siebie, sprytne, przedsiębiorcze, zapobiegliwe. Przyjaciela nie zawiodą, ale jeśli on je zawiedzie, to biada. Można na nie liczyć, ale pod pewnymi warunkami. Trzeba zawsze grać fair.

Chłopcy
To urodzeni wojownicy i doskonali stratedzy. Zawsze wyczują Twój słaby punkt, a następnie uderzą ze zdwojoną energią. Są nieprawdopodobnie inteligentni, ale zbyt zazdrośni o sukcesy.

Rada dla rodziców
Nie zbywaj swojego Skorpiona byle czym. Ty stracisz autorytet, on się nie poprawi. Rozwijaj w nim zainteresowania, zmęcz go sportowymi zajęciami, zrób wszystko, by się nie nudził. I nie tłamś jego indywidualności.

Zapamiętaj! Najlepszym kolorem dla Skorpiona jest brąz ze wszystkimi odcieniami, a ulubioną zabawką mała rybka lub inne wodne stworzenie. Twoje dziecko dobrze cię czuje w towarzystwie Ryb, Raków, Strzelców i Wag. Patronuje mu Pluton, władca podziemi.

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?