Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Skorpion

| aktualizacja: 05.06.2014 | 1

Pociecha spod znaku Skorpiona tryska energią i najróżniejszymi pomysłami.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(12)
horoskop dla dzieci, znak zodiaku, skorpion
fot. Fotolia

Jeśli Twoje dziecko urodziło się między 23 października a 22 listopada, to jest zodiakalnym Skorpionem.

„Kłopoty to moja specjalność” - może powiedzieć rodzic małego Skorpiona. Pod wspólnym dachem mieszka z Wami uparciuch i agresor, który na dodatek jest osóbką samowolną i zawziętą. Dziecko urodzone pod znakiem Skorpiona trudno nazwać małym aniołkiem. To zwykle uparty rozrabiaka - nie zrobi tego, co mu każesz, tylko to, na co ma ochotę. Skorpionek jest niezwykle skomplikowany. Jest pełen rezerwy, niełatwo obdarza zaufaniem, trzeba też zapracować na jego szacunek. Skorpion nikogo nie poważa, tylko dlatego, że ten jest dorosły. Nie da się też zbyć byle czym, uparcie domaga się dotrzymania słowa.  Nigdy nie wiadomo, czy nagle nie zacznie bawić się w małego chemika i nie spróbuje wysadzić w powietrze telewizora - aż starch zostawić pociechę samą w domu.

Skorpion - ciekawy świata i ambitny

Już dla przedszkolaka życie jest polem walki, kto stanie na drodze, będzie nieprzyjacielem. Chłopcy często wdają się w bójki. Dziewczynki są spokojniejsze, ale nigdy nieśmiałe i zahukane. Radzą sobie doskonale, kłócą się zawzięcie i zazwyczaj stawiają na swoim. Skorpiony rozrabiają przy każdej okazji i choć wiedzą, że czeka je kara, nie potrafią się powstrzymać. Maluchy mają ogromny temperament i tyle siły, a także fantazji, co przynajmniej pięcioro spokojniejszych rówieśników. Mały Skorpion jest niezmiernie ciekawy świata i dlatego wszędzie wścibia nos i o wszystkim chce przekonać się na własnej skórze. Nigdy nie wiadomo, co takiemu rozrabiace przyjdzie do głowy. Rodzice muszą mieć oczy dookoła głowy. A już na zostawienie małego ancymona bez opieki, nawet na pięć minut, w żadnym razie nie mogą sobie pozwolić! Nie uwierzy dorosłym, że ogień parzy, musi sam spróbować. A poza tym nie potrafi spokojnie usiedzieć na jednym miejscu, więc wymyśla rozmaite rozrywki. W szkole doskonale sobie radzi, choć jego dzienniczek aż pęka od uwag. Skorpion jest zazwyczaj wyjątkowo utalentowany, bystry i inteligentny. To wspaniały materiał na dorosłego. Na pewno da sobie w życiu radę.

Jak ze Skorpionem postępować

Bądź dumna z jego osiągnięć, ale nie pozwól, by dziecko Cię wodziło za nos. Nie licz na to, że pociecha będzie Cię słuchać, ponieważ jej coś każesz. Musisz wyrobić sobie u niej autorytet. Bądź konsekwentna, dotrzymuj słowa. Nie staraj się "złamać" charakteru dziecka, niewiele wskórasz, a jedynie unieszczęśliwisz swoją pociechę. Nie zbywaj swojego Skorpiona byle czym - Ty stracisz autorytet, on się nie poprawi. Rozwijaj w nim zainteresowania, zmęcz go sportowymi zajęciami, zrób wszystko, by się nie nudził. I nie tłamś jego indywidualności.
Wybierz najlepszą dla jego charakteru metodę wychowawczą!

A gdy dorośnie...

Pozostanie wojownikiem, który walczy nie tylko o swoje sprawy. Dobro ludzi też leży mu na sercu, jest wspaniałym przyjacielem, zawsze gotowym do pomocy. W pracy jest ambitny i uparty, angażuje się bez reszty w każde przedsięwzięcie. Skorpion cieszy się wielkim powodzeniem u płci przeciwnej, kocha do szaleństwa.

Co Skorpionowi przyniesie szczęście

kolory: brązy i śliwkowy, lila, granat
kwiaty: goździk, jaśmin, wrzos
kamienie: topaz, malachit, rubin
metal: żelazo
maskotki: wizerunki zwierząt żyjących w wodach, np. rybka, żaba
pomyślny miesiąc: listopad
dzień tygodnia: wtorek
dni miesiąca: 4, 7, 17

Imiona dla dzieci spod znaku Skorpiona

Imiona dla dziewczynek: Agata, Ewa, Elżbieta, Hanna, Irena, Joanna, Jadwiga, Katarzyna, Krystyna, Marta, Olga, Renata, Zuzanna
Imiona dla chłopców: Cezary, Grzegorz, Jan, Jerzy, Julian, Konrad, Krzysztof, Lucjan, Marek, Mariusz, Mirosław, Seweryn, Sebastian, Szymon, Zbigniew

Jesteś ciekawa jakie znaczenie kryją w sobie poszczególne imiona? Sprawdź znaczenie imion w księdze imion dla dzieci!

Znane osoby spod znaku Skorpiona

Ignacy Paderewski (ur. 18.11)
Indira Ghadi (ur. 19.11)
Pablo Picasso (ur. 25.11)
Maria Skłodowska-Curie (ur. 7.11)
Kayah (ur. 5.11)
P.Diddy (ur. 4.11)
Robert Moskwa (ur 13.11)
Anne Hathaway (ur. 12.11)
Julia Roberts (ur. 28.10)
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?