Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Słońce + metal to ogromne niebezpieczeństwo dla skóry dziecka!

| aktualizacja: 23.07.2016 | 1
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
oparzenie metalem
fot. Facebook/Joleen Kellams
Ci rodzicie nie spodziewali się, że coś takiego może przydarzyć się ich córeczce. Teraz ostrzegają wszystkich rodziców!
W wakacje dzieci często biegają po podwórku, po plaży, czy po łące na bosaka. Niestety, nigdy nie wiemy co może kryć się w trawie, pod piaskiem, czy nawet w ogródku przy domu. Zwłaszcza, gdy mamy małe dzieci...

"Nie chcecie, by wasze dzieci przez to przechodziły"

W lato jest naprawdę gorąco, a słońce mocno świeci. - napisała mama poparzonej dziewczynki Maddy.- Błagam was, pamiętajcie, by nie rozrzucać zabawek w ogródku, na plaży i w innych miejscach na świeżym powietrzu, gdzie bawią się dzieci. Metalowe przedmioty, jak np. samochodziki, w czasie upałów mogą naprawdę oparzyć dzieci. Plastikowe przedmioty leżące w słońcu, także są gorące. To co dla nas jest gorące, ich skórę będzie parzyć. Nie chcecie, by wasze dzieci przechodziły przez coś takiego, jak moja córka – dodaje.

Dowiedz się: Jak schładzać oparzenia?

Rzeczywiście, oparzenie stopy, wygląda naprawdę źle i przerażająco. Aż trudno nam sobie wyobrazić, ile to dziecko musiało się nacierpieć.

Uważajcie na zapięcia w fotelikach!
 

Podobną historię, która na szczęście nie skończyła się aż tak ciężkim poparzeniem, ujawniła mama Elli. Kobieta wraz z córeczką wracały po zakupach do domu. Gdy matka przypinała córkę w foteliku, dziewczynka zaczęła przeraźliwie płakać. Początkowo matka myślała, że Ella nie chce jechać przypięta pasami, zwłaszcza, że samochód stał długo w słońcu  i był nagrzany. Dopiero gdy wróciły do domu i matka próbowała zmienić dziecku pieluchę, zauważyła niepokojące bąble na nóżce córki. Okazało się, że dziecko doznało poparzenia od metalowego zapięcia w pasach. Rozgrzany metal okazał się niebezpieczny dla skóry małego dziecka. Pamiętajcie o tym, jak niebezpieczne mogą być w czasie letnich upałów metalowe przedmioty. Dbajmy o bezpieczeństwo skóry naszych maluchów. Nigdy nie mamy pewności, czy dziecko nie nastąpi na coś metalowego, więc dla jego bezpieczeństwa, lepiej, gdy będzie biegać w jakimś obuwiu.

Informujcie swoich znajomych o niebezpiecznych sytuacjach, w jakich mogą się znaleźć nasze maluchy. 
A Wy macie już pierwsze oparzenie dziecka za sobą? Jak na nie zareagowałyście?

Jak reanimować dziecko?
Co robić, gdy dziecko się oparzy?
Pierwsza pomoc przy oparzeniu
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

Zuza
Zuza | 2016-07-24 19:25 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Straszne, ale niestety kto nie miał do czynienia z poparzoną skórą i nieważne czy dziecka czy nie to nie do końca zdaje sobie sprawę z niebezpiczenstwa. Uważam że to najgorszy ból, którego zawsze moglibyśmy uniknąć. Ja popatrzyłam się jak miałam 5 lat (teraz 32) a do tej pory pamiętam ten dzień jakby był wczoraj- koszmar. I bardzo nawet przesadnie uważam na swoje dziecko w tej kwestii np. Jak robię frytki w kuchni to nie wolno dziecku do kuchni wchodzić, trudno nie wybaczylabym sobie jakby się moje dziecko poparzyło, bo zawsze wina jest opiekuna. Ja w sumie do tej pory mam żal do babci i mamy o swoje poparzenie. Ale najbardziej apeluję do rodziców żeby jak się już dziecko oparzy to nie ignorować poparzenia, zimna woda, inne specyfiki na oparzenia ale do lekarza iść. Bo ja mam pamiątkę do dziś a mogło by jej nie być gdyby odpowiednia rehabilitacja. Pozdrawiam.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?