Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Słyszysz czasem "Mamoooo, nudzę się!" Obejrzyj ten film.

| aktualizacja: 31.05.2016 | 0

Twojemu maluchowi znudziły się wszystkie zabawki? Zrób mu nowe. Nie musisz mieć góry pieniędzy. Nie musisz mieć mnóstwa czasu. Nie musisz mieć nawet zdolności plastycznych. Wystarczy dobry pomysł, a na tym filmie znajdziesz więcej niż jeden.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
Rozgwieżdżony tunel, pstrykający pod stopami chodnik, tablica z całym mnóstwem przycisków, rakieta tenisowa, magiczny obrazek, który pojawia się, choć wcześniej nie było go widać - każdą z tych rzeczy można zrobić w góra 5 minut. Spróbuj, naprawdę warto!


Dlaczego warto bawić się w ten sposób?

Takie domowe zabawki mają mnóstwo zalet.

- Nic nie kosztują, bo robi się je z tego, co akurat jest pod ręką i co do tej pory bez sensu plątało się po domu: z kartonów, papierowych talerzyków, baloników, które zostały po przyjęciu urodzinowym itd.

- Można wymyślać wciąż nowe. Do zabawy świetnie nadają się także  tekturowe tuby od papierowych ręczników, kolorowe skarpetki, duże chusty i obrusy (można zrobić z nich bazę między krzesłami) i mnóstwo innych rzeczy.  A absolutnym hitem są czerwone ręczniki (to gotowa  peleryna dla Supermana) i plastikowe miski (są wielofunkcyjne).

Sprawdź, czym jeszcze można się bawić:  Zabawa bez zabawek

- Wymagają od dziecka aktywności, więc nie nudzą się tak szybko jak zabawki "wszystkomające", które w zasadzie robią wszystko za nie. Choć mój syn  jako pierwsze, zasypywane prezentami dziecko w rodzinie miał góry zabawek, to właśnie kartonami i miskami bawił się najchętniej.

- Rozwijają wyobraźnię malucha. Zwykły karton może być  raz autem albo rakietą kosmiczną, a raz czymś zupełnie innym, np. kuchenką z piekarnikiem.   Wetknięte w tekturę lampki choinkowe z filmu są oczywiście super (zwłaszcza, że można je ułożyć np. w Wielki Wóz), ale można się bez nich obyć.
Gdy mój syn był mały, najważniejsze były dla niego nie ozdoby, a rozmiary pudła - chodziło o to, by dało się do niego wejść. Najlepiej sprawdziło się  takie z dużym dnem i niewysokimi bokami. Na początku po prostu lubił w nim siedzieć albo się nim nakrywać. Z czasem zaczął kombinować: przyniósł sobie z kuchni plastikowy talerzyk (i tak powstała idealna kierownica), włożył do środka książki (miał na czym siedzieć), dołożył duży klocek z otworem i pałeczkę od cymbałków (dzięki temu miał skrzynię biegów).

Przeczytaj także: 7 sposobów na rozwijanie wyobraźni dziecka

- Dzięki nim dziecko uczy się ważnej rzeczy:  to, czy się dobrze bawi, zależy głównie od niego samego a nie np. od faktu, czy dostało reklamowaną w TV zabawkę. Taka umiejętność procentuje przez całe życie.

- Robicie coś razem, np. wymyślacie co zrobić z rolek po papierze toaletowym (my robiliśmy z nich np. węża, wystarczyło je nawlec na sznurek),  a co plastikowych jednorazowych kubeczków (można pod nimi coś chować). I świetnie, bo wspólnie spędzany czas jest dla dziecka na wagę złota!

Cokolwiek robicie, róbcie z głową

Oczywiście nie wszystkim dziecko powinno się bawić, np. odpada to, co może się potłuc albo połamać na ostre kawałki.
Trzeba też uważać na sznurki i tasiemki, metalowe zszywki kartonów (można je zakleić taśmą) i na wszystko, co da się połknąć, w tym balony albo ich fragmenty  (połknięcie kawałka gumy mogłoby się skończyć naprawdę bardzo źle).
Najlepiej po prostu zachować zdrowy rozsądek i  bawić się razem z dzieckiem, a wszystko, co potencjalnie niebezpieczne po zabawie zabrać.

Polecamy także: DIY - Nie rób tego sam, zrób to z dzieckiem
 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?