Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Śmierć dziecka na zjeżdżalni. Zobacz, jak uczyć malucha zasad bezpieczeństwa

| aktualizacja: 03.11.2017 | 1
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
fot. Fotolia.pl
Chłopiec bawiąc się na zjeżdżalni niefortunnie owinął szyję sznurkiem. Pomimo, że rodzice byli tuż obok, dziecka nie udało się uratować. Zobacz, jak uczyć dzieci zasad bezpieczeństwa w ogrodzie i na placu zabaw.
Do tego tragicznego zdarzenia doszło w niewielkiej miejscowości koło Pilzna (woj. podkarpackie). Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 4-letni chłopiec bawił się na podwórku swojego domu. Zjeżdżał ze zjeżdżalni, do której był przywiązany służący do wspinaczki sznurek.
Rodzice dziecka byli tuż obok. W pewnym momencie zorientowali się, że chłopiec nieszczęśliwie owinął się sznurem i stracił przytomność. Karetką został przewieziony do szpitala w Tarnowie, ale nie udało się go uratować.
Źródło: tvp.info

Koniecznie przeczytaj!  Kurs pierwszej pomocy – czy umiesz ratować dziecko.
 

Dlatego warto przypomnieć:
 

Na placu zabaw nie spuszczaj z dziecka oka

Wypadek to tylko kilka sekund twojej nieuwagi. Dlatego bądź czujna i dbaj o bezpieczeństwo dziecka.
Jeśli dziecko spokojnie bawi się w piaskownicy, nie musisz wciąż stać nad nim, ale też nie odpływaj myślami zbyt daleko, bo malec może w każdej chwili porzucić wiaderko i wybrać się na spacer. Ty bardziej zgubne bywa to w przydomowym ogródku, gdy korci cię, by zająć się roślinami, czy posprzątać w ogrodzie. Rób to, ale zerkaj często na malucha. Miej go w polu widzenia, nie odhzodź do schowka po konewkę.  A jeśli maluch korzysta z urządzeń takich jak huśtawka czy drabinka, bądź na tyle blisko, by w razie potrzeby je złapać.

 

Nie licz na instynkt samozachowawczy dziecka

Kilkulatek  jest  za mały,  by zdawać sobie sprawę z tego, na co się naraża, wkładając do ust kawałek szkła lub wtykając palce w zawias furtki.

Czytaj także: 10 rad, by dziecko było bezpieczne na podwórku
 

Ucz dziecko zasad bezpieczeństwa

Nawet bardzo małe dziecko musi wiedzieć, że wszystko, co się robi, trzeba robić z głową i ostrożnie. Powinno wiedzieć, że nie wolno:

  1.  wbiegać na jezdnię, ścieżkę rowerową (zderzenie z pędzącym rowerem może mieć opłakane skutki) lub parking (kierowca wyjeżdżającego tyłem z parkingu auta nie ma szans, by dostrzec ukrytego za pojazdem maluszka!).
  2. podchodzić do huśtawki, z której ktoś korzysta, zjeżdżać ze zjeżdżalni, jeśli ktoś na niej jest, zjeżdżać głową w dół, przepychać się na podeście
  3. biegać z patykiem ani wywijać nim, pędzić na oślep
  4. brać do rąk i ust to, co się znajdzie, zjadać roślin, listków, kwiatków
  5. zaczepiać obcych psów.

    Zobacz, więcej dlaczego warto uczyć dziecko zasad bezpieczeństwa i jakich
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?