Babyonline.pl
 
 
Rozwiń menu

Zostańcie dziś z dzieckiem w domu! Czy takie zalecenia będziemy słyszeć coraz częściej?

| 25.11.2016, aktualizacja: 15.12.2016 | 19

Po raz kolejny nad wieloma miastami pojawi się mgła. Czy na pewno jest to tylko zjawisko atmosferyczne? Normy powietrza wskazują na coś zupełnie innego!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(15)
fot. babyonline.pl

Warszawski Alarm Smogowy informuje o przekroczonych normach w Warszawie. „Widzieliście co się dzieje na zewnątrz? Smog... Ciekawe co na to powie Ratusz? Pewnie powie, że to "mgła". Tak niestety to jest Londyńska "mgła" czyli smog.Oczywiście mieszkańców nikt nie informuje. [...]

Pod koniec listopada o takiej sytuacji w całym kraju donosiły różne media. Mgła- smog pojawia się coraz częściej nad miastami, zwłaszcza większymi aglomeracjami, a władze tych miast zaczynają traktować na poważnie doniesienia o przekroczonych normach bezpieczeństwa.

Dziś w Warszawie, podobnie jak wcześniej w Krakowie, władze miasta postanowiły wspomóc środowisko. Ze względu na prognozowane w najbliższych dniach dwukrotne przekroczenie normy zanieczyszczenia powietrza wydano oświadczenie: "
Władze Warszawy zalecają, żeby w czwartek osoby starsze i dzieci, astmatycy, osoby z chorobami serca oraz dróg oddechowych unikały dłuższego przebywania na zewnątrz. Ratusz apeluje także do mieszkańców domów, by powstrzymali się od palenia w kominkach.
Osoby, które muszą udać się do pracy, proszone są o skorzystanie z komunikacji miejskiej, która będzie w dniu dzisiejszym bezpłatna".

Jeśli ktoś miał plany na popołudniowy spacer z dzieckiem to niech lepiej je zmieni....Tak samo jest na warszawskich osiedlach z przewagą zabudowy jednorodzinnej. W takich dzielnicach jak Wesoła, Rembertów, Białołęka, Targówek, Bielany, Ursus, Wawer, Włochy, a także w całym wianuszku gmin i powiatów podwarszawskich, tylko tam nie ma stacji kontroli powietrza.

"Udostępniajcie, aby ostrzec znajomych jakim syfem oddychają oni i ich dzieci”.

Odczyty ze stacji kontroli jakości powietrza rzeczywiście szaleją od kilku dni. Według najnowszych danych unijnych Polska i Bułgaria oddychają najbardziej trującym powietrzem w Europie. „Blisko 50 tys. mieszkańców Polski co roku przedwcześnie umiera z powodu zapylonego i zanieczyszczonego powietrza - wynika z najnowszego raportu Europejskiej Agencji Ochrony Środowiska (EEA)”.

Drobny pył jest bardzo groźny, o czym niewiele osób wie. Powoduje on choroby układu krążenia, astmę, przyczynia się do występowania raka płuc.

PM2,5 (drobny pył w powietrzu) jest też groźny dla ciężarnych, bo przenika przez łożysko, przez co czterokrotnie wzrasta ryzyko zachorowania dziecka na astmę, pojawiają się problemy z pamięcią oraz koncentracją.

Warto walczyć o zdrowe powietrze, zwłaszcza dla naszych dzieci!

Czytaj także:

źródło: facebook Warszawski Alarm Smogowy
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (19)
avatar

polityk
polityk | 2016-11-27 13:13 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

LUDOBÓJSTWO!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz

Intek
Intek | 2016-11-26 21:11 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Wczorajszej nocy ok. 3,30 nad ranem, kiedy tak sobie po raz kolejny przemierzałem naszą kochaną Polskę z północy na południe, przez całą drogę wisiała dalej nieruchomo gęsta mgła. Taka jak przez dwa ostatnie dni. "Latając" po stacjach radiowych, by umilić sobie podróż, natknąłem się na beztroskie wiadomości Radia VOX FM. Rezolutna spikerka bezmyślnie zapodała: "Nad Krakowem i okolicami unosi się ogromny smog. Jak podaje Krakowski Instytut Meteorologii (czy jakoś mu tam) pomimo padającej mżawki i miejscami deszczu, w powietrzu stwierdzono bardzo duże stężenie pyłu wielokrotnie przekraczające dopuszczalne normy a który to jest odpowiedzialny za powstałą mgłę...." Nareszcie ktoś nieświadomie "puścił farbę" w eter... Co jest? Pyły nad Krakowem znad pustyni Gobi??? W kotlinach górskich ta mgła/smog/pyły przy bezwietrznej pogodzie będą kilka dni "kotłowały" się jeszcze. A tu jak cała Polska długa i szeroka - spowita jest właśnie tą nieruchomą pyło-mgłą. Jedynie w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego nieśmiało pojaśniało wokoło na krótko a nad Częstochową po południu świeciło już radośnie słoneczko nawet. Rzadki widok nie ma co.... Radość moja trwała jednak krótko - rzut oka na niebo przez boczną szybkę a tu - harówa na całego kilka samolotów "uwija się" na niebie zapylając odkryty "nieopatrznie" skrawek czystego nieba. Od Piotrkowa do Warszawy - dalej to samo cd - nieruchawa, wisząca pyło-mgła. Na szczęście, mijając Wyszków trafiłem już na w miarę przejrzysty - bezpyłowy pejzaż. Przynajmniej w mieszkaniu po dwóch dobach mogłem otworzyć spokojnie okna. Przynajmniej da się już prawie normalnie oddychać..... "Chemtrails"... dla lemingów i normalnych -otwórzcie oczy szeroko lecz chrońcie płuca!

Odpowiedz

Intek
Intek | 2016-11-26 21:10 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Od dwóch dni i nocy nad Polską utrzymuje się duszący smog "chemtrailsowy", który większość zwykłych zjadaczy chleba bierze za intensywne jesienne mgły, tak jak tego minionego lata "chmurzaste anomalia" na niebie za niezwykłe i piękne zjawiska przyrodnicze. Proszę - zwróćcie tylko uwagę na swoje samopoczucie w tym czasie i objawy temu towarzyszące jak: pieczenie i łzawienie oczu, suchość i metaliczny posmak w gardle, chrypka, duszności i drapanie w oskrzelach, odkrztuszanie wydzieliny z oskrzeli o nietypowym smaku, stany podgorączkowe i grypo podobne. Powietrze ma dziwny stęchły zapach i oddychanie nim przypomina oddychanie w pomieszczeniach świeżo tynkowanych czy murowanych z zaprawą cementową, gipsową lub z obecnością pyłu cementowego czy wapna w powietrzu. Dwa dni wstecz nad Polską południowo-zachodnią (dolnośląskiem), były prowadzone intensywne "prace geoinżynierii klimatycznej" polegające na rozpylaniu z samolotów olbrzymich ilości substancji - aerozoli, mających na celu wywoływanie kondensacji pary wodnej wokół rozpylanych drobinek tychże substancji niewiadomego / wiadomego składu - tzw. nanocząsteczek (nazwa pochodzi od ich mikroskopijnej wielkości mierzonej w nanometrach - czyli tysięcznych części mikronów-mikrometrów. 1 nm = 0,001mikrona a 1 mikron natomiast jest 0,001 częścią milimetra). Obecnie żyjemy w swoistej komorze gazowej rozciągającej się i przykrywającej szczelnym całunem mgielnym całą prawdopodobnie Polskę, Niemcy i dalej co zauważyłem wczoraj przemierzając prawie pół Europy. Wszystko to dzieje się niby w imię walki z globalnym ociepleniem. A gdy nie wiele o czymś wiadomo - to wiadomo na pewno, że chodzi o kasę... bardzo grubą kasę, od której "z powstałego pyłu podczas jej liczenia można - jak pisze niezawodny Pan Stanisław Michałkiewicz - wykroić kilkadziesiąt potężnych fortun i stworzyć kilkanaście prastarych, zasobnych w money, znamienitych rodów..." a pod którą tak ochoczo podpięło się całe towarzystwo z UE wciągając w ten niecny i zbrodniczy proceder wszystkie praktycznie ogłupione albo równie skorumpowane doszczętnie rządy krajów, które pozwalają na takie działania... zwłaszcza w kontekście zakończonej w ostatnich dniach Konferencji Klimatycznej w Marakkeszu "błogosławiącej" i pieczętujące tym samym takie i tym podobne działania. Właśnie obecnie rozpoczyna się kolejny, o dziwo opóźniony dzisiaj o całe dwie godziny, seans jakiegoś eksperymentu psychotronicznego, z wysoce prawdopodobnym wykorzystywaniem sieci stacji nadawczych podejrzanej konduity zamontowanych i działających już także w Polsce. Niedługo będziemy jak u Lema - w zdrowym odruchu samoobrony - niszczyć wszystkie związane z podejrzanymi i zbrodniczymi działaniami instalacje typu MiniHaarp maxi Haarpy itp. "Zdrowego" oddychania na weekend. Ludziska kochane! Popierajcie czynem rządy, partie umierając przed terminem... Nie piszcie głupot tylko, że to smog.... Rzućcie okiem raczej na niebo i kto i co na nim wyprawia tam.

Odpowiedz

kózka
kózka | 2016-11-26 19:30 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

w Walbrzychu normy kiedyś byly przekroczone 1000 razy tak1000 i zyjemy

Odpowiedz

gfrd
gfrd | 2016-11-26 16:54 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

w Bydgoszczy również jest mgła od 3 dni

Odpowiedz

Niebocentryzm
Niebocentryzm | 2016-11-26 14:20 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

To nie Smog, z rzek się wręcz dymiło jakby coś do nich wrzucono.

Odpowiedz

Ronni
Ronni | 2016-11-26 10:07 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja mieszkam w Kołobrzegu i tu od 3 dni jest dosłownie biało od mgły masakra A nie zapowiada się żeby było lepiej

Odpowiedz

Asssssia
Asssssia | 2016-11-25 19:42 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

W Nowym Dworze Maz. od rana czubka nosa nie widać.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

magda
magda | Asssssia | 2016-11-25 22:31 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Potwierdzam. Już jakoś od dwóch dni jest ta mgła,

Odpowiedz

gosia
gosia | 2016-11-25 19:11 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

U mnie mgła jest od 3 dni!!!!!Syjonistyczne szmaty pazerne Nas trują to nwo jest już od dawna!!!

Odpowiedz

gosia
gosia | 2016-11-25 19:10 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Chemtrails zatrują nas w pi..u!!!Mieszkam w Białogardzie zachodniopomorskim nad niebem latają samoloty bezzałogowe i rozpylają chemikalia.Niebo jest w kratę smugi się rozciągają i zakrywają Słońce.Bez Słońca nie ma życia,obudź się wreszcie Słowianie Lechito Polaku nim będzie za późno.Chyba zależy Ci na życiu Swoim i najbliższych?

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?