Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Piękna akcja! Warszawiacy pomagają rodzicom małych pacjentów CZD

| aktualizacja: 05.05.2016 | 4
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(4)
SOS - mieszkańcy Wawra rodzicom z CZD
fot. Facebook/SOS - mieszkańcy Wawra rodzicom z CZD
Takie inicjatywy przywracają wiarę w ludzkość. Warszawiacy powołali na Facebooku grupę SOS - mieszkańcy Wawra rodzicom z CZD i oferują doraźną pomoc rodzicom dzieci, które przebywają w szpitalu. Bezinteresownie!
Od kilku dni po Facebooku krąży grafika grupy SOS- mieszkańcy Wawra rodzicom z CZD. Też ją widzieliście? Jeśli nie, to warto dowiedzieć się o tej akcji.

W otwartej grupie na Facebooku mieszkańcy Wawra i innych dzielnic Warszawy zbierają rzeczy dla małych pacjentów, umawiają się na to, kto i kiedy może je dostarczyć, skąd odebrać, do kogo zawieźć. Rodzice małych pacjentów leczonych w Centrum Zdrowia Dziecka dziękują grupie za pomoc w zrobieniu prania, dzielą się wskazówkami, gdzie w okolicy można coś zjeść lub tanio przenocować. Proszą o pomoc w konkretnych rzeczach.

Jedna mama szuka nawet fryzjera dla męża, kogoś, kto mógłby szybko ujarzmić jego fryzurę, w przerwie w czuwaniu przy łóżeczku ich dziecka. Od razu zgłasza się kobieta, która pisze, że zna kogoś, kto mógłby podjechać do szpitala. I to wszystko w ramach szeroko rozumianej pomocy sąsiedzkiej – o tyle innej, że potrzebują jej obcy ludzie, mieszkający w okolicy tylko tymczasowo.

Skąd pomysł grupy? Zrodził się w głowie Anny Ojer, która spędziła z dzieckiem wiele miesięcy w CZD i mogła sama przekonać się, ilu rzeczy brakuje rodzicom pozostającym tam z dziećmi, czego potrzeba samym dzieciom, z jakimi trudnościami przychodzi się im wszystkim zmierzyć. – Na początku byłam tylko ja i mój mąż, a teraz już ponad tysiąc osób włączyło się do działania, Klub Anin zaoferował magazyn, harcerze również zaoferowali pomoc, dziś z poznaną mamą roznosiłyśmy ulotki po CZD, aby dotrzeć do większej ilości rodziców – opowiada o ruchu SOS – mieszkańcy Wawra rodzicom z CZD Anna Ojer.

Na początku pani Anna i jej mąż sami pomagali poznanym w szpitalu rodzicom, teraz pomagać chce wiele osób. Nie dajcie się zwieść nazwie – nie trzeba być mieszkańcem Wawra, by pomóc! Co już udało się grupie zdziałać? - Dziewczyny robiły już kilka prań, przenocowały kogoś, ktoś zaniósł pieczywo, ktoś poznał sąsiadów z pokoju obok, zbieramy ubrania dla oddziału patologii, mamy dowiadują się i pytają o warunki w szpitalu, co należy zabrać, itd. – wylicza Ojer.

Jeśli wasze dziecko przebywa akurat w CZD lub znacie kogoś, kto będzie tam w przyszłości – koniecznie poinformujcie go o tej inicjatywie. Wiadomo, że choroba dziecka to jedno z najtrudniejszych doświadczeń życiowych, z którymi przychodzi nam się zmierzyć. Rzeczywistość szpitalna bywa ponura, a już na pewno przebywanie z dala od domu nie jest wygodne: trudno zabrać ze sobą wszystkie potrzebne rzeczy, nie znamy okolicy, nie mamy, gdzie wyprać ubrań, może nam zabraknąć artykułów higienicznych, nie mamy kogo poprosić o pomoc... I stąd grupa  SOS - mieszkańcy Wawra rodzicom z CZD.

To wspaniałe, że są wśród nas ludzie, którzy chcą bezinteresownie pomagać innym. Drodzy mieszkańcy Wawra (i innych miejsc): jesteście wielcy!

Zobacz też:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (4)
avatar

michel
michel | 2016-09-14 18:43 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Pani Joanno, dlaczego Pani promuje antypolskie instytucje finansowe ?

Odpowiedz

michel
michel | 2016-09-14 18:41 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Podobno to za PRL "niczego nie było". Teraz za "jedynie słusznego "ustroju neolliberalnego niczego nie ma w szpitalach, to dalej winni są PZPR, PRL i "komuna" ? ?

Odpowiedz

michel
michel | 2016-09-14 18:38 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Czy spekulant , niejaki george s. przejmuje polska służbę zdrowia ? Czy wystrój i wyposażenie placówek polskiej służby zdrowia nie leży w kompetencji i obowiązkach MZ Rzeczpospolitej Polskiej ?

Odpowiedz

michel
michel | 2016-09-14 18:36 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Teva- spółka niejakiego sorosa georg'a?

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?