Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Kłopoty ze spaniem

| aktualizacja: 01.01.2014 | 1
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
kłopoty, ze, spaniem, lęki, sen, dziecko
Nasze dziecko nie chce spać... i nam też na to nie pozwala. Co zrobić, by nie zarywać więcej nocy? Odpowiada pedagog.
Mam 18-miesięczną córeczkę, która nie chce spać. Najpierw budziła się o 4.00 nad ranem, więc brałam ją do swojego łóżka. Teraz budzi się o 24.00 lub 2.00 i chce do nas. W dzień śpi tylko 40 minut. Iwona z Jasła

Taki maluch to prawdziwa zmora dla niewyspanych rodziców, ale rytm snu jest cechą indywidualną. Małe dziecko płacze, bo potrzebuje bliskości, stąd wiele osób decyduje się na wspólne spanie. Jedyna recepta to stanowczość ze strony dorosłych, co wiąże się z kilkoma zarwanymi nocami, płaczem malucha i zdenerwowaniem rodziców. Albo przetrzymają Państwo kilka nocy, cierpiąc, albo pociecha jeszcze długo nie będzie chciała zrezygnować z waszego łóżka.


Odpowiada: Agnieszka Galica, terapeuta rodzinny i małżeński, pedagog i kierownik Pracowni Konsultacyjnej „Na Uboczu” Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Autorka popularnych bajek, piosenek i scenariuszy programów telewizyjnych dla dzieci, wykładowca w Akademii Umiejętności Polskiego Radia.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

Żaba
Żaba | 2015-03-02 14:42 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Bzdura! Dziecko mnie potrzebuje, a ja mam powiedzieć - spadaj do siebie??? Dwójka moich dzieci często lądowała w naszym łóżku i nie było żadnych problemów z "przeprowadzką. Gdy podrosną, same chcą i potrzebują więcej niezależności. A póki co , najbardziej na świecie potrzebują BLISKOSCI!

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?