Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Płodność po wyjęciu spirali

| aktualizacja: 25.07.2014 | 1

Czy wkładka wewnątrzmaciczna ma wpływ na płodność? Po jakim czasie wrócą cykle miesiączkowe po jej usunięciu? Kiedy można starać się o dziecko?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
usunięcie wkładki wewnątrzmacicznej a powrót plodności
fot. Fotolia

Spirala, potocznie określenie wkładki wewnątrzmacicznej, działa mechanicznie. Jej zadanie to uniemożliwienie zagnieżdżanie się zarodka w ścianie macicy – jej obecność sprawia, że śluz w szyjce macicy gęstnieje i staje się nieprzenikliwy dla plemników.

ZOBACZ TEŻ: jak działa wkładka domaciczna i komu ją się zaleca

Kiedy wróci miesiączka po usunięciu spirali

Spirala nie uszkadza procesów hormonalnych oraz jajeczkowania, dlatego po jej usunięciu cykle miesiączkowe powracają do normy szybciej niż przy antykoncepcji doustnej. Powrót płodności po usunięciu wkładki wewnątrzmacicznej związany jest ze zmianami zachodzącymi w śluzówce macicy.

Jeśli nie zaobserwowano trwałych zmian, płodność powinna powrócić już w drugim miesiącu po wyjęciu wkładki. Czasami płodność powraca już w pierwszym miesiącu po usunięciu spirali i o ciążę można starać się od razu.

ZOBACZ TEŻ:  założenie spirali – tak czy nie

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

Karo
Karo | 2011-05-01 21:21 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Wczesnoporonna? Chyba ktoś niezbyt poinformowany pisal ten artykuł Wkładka nie ma działania wczesnoporonnego, nie pozwala jajeczku sie zagniezdzic...jesli jednak dojdzie do zagniezdzenia ciaza przebiega nadal...a wkladke mozna zostawic lub wyjac.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?