Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Nocne krzyki

| aktualizacja: 01.04.2014 | 1

Co robić, gdy maluch budzi się w nocy, płacze i krzyczy? Sprawdź!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
7688831.jpg

Mój Miruś do drugich urodzin nie miał kłopotów ze snem. Nieoczekiwanie to się zmieniło. Synek nie chce zasypiać, płacze. W dodatku w nocy budzi się z krzykiem i trudno go uspokoić. Co powinnam zrobić? Marta

Przede wszystkim należy sprawdzić, czy dziecko na pewno się obudziło. Często zdarza się bowiem, że maluch płacze przez sen. Trzeba go wtedy obudzić, uspokoić i znowu położyć do łóżeczka. Ważne, aby nie zabierać chłopca do sypialni rodziców. Bo skończy się to tym, że maluch nie zechce się z nią rozstać. Warto zadbać o to, aby Miruś nie oglądał bajek, których akcja toczy się wartko, i aby wieczorne zabawy przebiegały w spokojnej atmosferze. Rytm dnia chłopca powinien być ustabilizowany. Zwykle nocne pobudki znikają tak szybko, jak nagle się pojawiły.


Zobacz także: Tak się boję!

Beata Chrzanowska-Pietraszak konsultacja: Beata Chrzanowska-Pietraszak
Pracuje w poradni Uniwersytet dla Rodziców oraz w Gabinecie Psychologicznym Filtrowa w Warszawie.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

Anko2101
Anko2101 | 2009-03-08 21:01 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

mój 4 miesięczny synek często budzi się ze snu z przeraźliwym krzykiem i płaczem, i ciężko mi go później uspokoić nawet przytuleniem do siebie. Nie wiem co robić. Zapewniam dziecku miłą atmosferę i zupełnie nie wiem z czego to może wynikać, jestem przerażona!!!

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?