Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Sposoby na prosty kręgosłup

| aktualizacja: 15.04.2010 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
niemowlę, stać
Warto się o niego zatroszczyć już od pierwszych miesięcy życia. Dzięki temu, gdy twoja pociecha podrośnie, nie będzie jej sprawiał kłopotów.
Rodzice często sami nieświadomie przyczyniają się do rozwoju wad postawy u dzieci. Poradzimy ci, jak tego uniknąć.

Kup dobry materac

Powinien być twardy. W zbyt miękkim dziecko się zapada i trudniej mu zmienić pozycję. Zanim maluch nauczy się sam obracać, w ciągu dnia przekładaj go z boczku na boczek, układaj na brzuszku. W pierwszym roku życia dziecko może spać bez poduszki. Później, podkładaj mu pod głowę płaski jasiek.

Właściwie trzymaj malucha
W pierwszych miesiącach życia nie noś dziecka w pozycji pionowej. Przekładając  je, np. z łóżeczka na przewijak, trzymaj maluszka w pozycji półleżącej. Przez pierwsze 3 miesiące nie zaleca się używania nosidełka. Znakomitym wyborem jest natomiast chusta. Można w niej nosić nawet bardzo małe dzieci.

Zbyt wcześnie nie sadzaj...
Większość dzieci opanowuje tę sztukę między 6. a 8. miesiącem. Nie próbuj wcześniej nakłaniać do tego swojej pociechy, podpierając ją np. poduszkami. Chcąc wzmocnić mięśnie, często układaj malca na brzuchu, zapewniając mu jednocześnie możliwość swobodnego przemieszczania się po pokoju. Dziecko najpierw będzie się turlać i pełzać, później zacznie raczkować i siadać.

...ani nie stawiaj

Gdy maluch poczuje się dostatecznie silny, sam zacznie się podnosić i chodzić. W żadnym wypadku nie stosuj chodzika. Zamiast pomóc, tylko zaszkodzi. Pamiętaj, by kupić dziecku wygodne buty do chodzenia.

Nic na siłę
Pozwól dziecku rozwijać się we własnym tempie!separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?