Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

5 rzeczy, o których nie możesz zapomnieć w czasie upału

| aktualizacja: 02.07.2015 | 0

Wszyscy kochamy lato i słonce, ale co za dużo to niezdrowo. I gdy na dworze robi się za gorąco, dzieciom jako jednym z pierwszych zaczyna doskwierać upał. Zobacz, jak sobie radzić w czasie upału.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)

Spaceruj tylko w cieniu

Kochamy słońce, ale na pewno nie wtedy, gdy grzeje najmocniej i jest najbardziej niebezpieczne dla skóry, czyli między 11.00 a 16.00 – to nie jest dobra pora na spacer z niemowlakiem (jego organizm dopiero się uczy termoregulacji). Lepiej z nim wyjść rano, gdy nie ma takiego upału, albo późnym popołudniem, gdy słońce przestaje tak prażyć. Jeśli musisz wyjść w środku dnia, szukaj cienia. Pełne słońce nie jest wskazane dla najmłodszych nie tylko dlatego, że ich skóra jest delikatna, takiemu maluchowi może też grozić udar słoneczny. Lepiej też nie spacerować po rozgrzanych chodnikach czy między blokami, tylko wybrać ścieżki w parku, gdzie drzewa i zieleń w ogóle tworzą naturalną klimatyzacją.

UWAGA! Budka w głębokim wózku chroni wprawdzie przed słońcem, ale sprawia też, że dziecko nie ma dostępu do świeżego powietrza. Dlatego w czasie upału lepiej zastosować parasolkę, by chronić dziecko przed promieniami słonecznymi.


ZOBACZ TEŻ: Dziecko w czasie upałów - poznaj fakty i mity

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?