Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Sprawdź, gdzie kobiety karmią dzieci piersią najkrócej

| aktualizacja: 02.02.2016 | 2

Wiedzą, że mleko mamy jest najlepsze, jednak szybciej niż gdzie indziej kończą karmienie piersią. Sprawdź, gdzie tak jest.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
dziecko ssie pierś
fot. Panthermedia
Krajem o jednym z najniższych wskaźników karmienia piersią na świecie jest Wielka Brytania. Oczywiście Brytyjki także karmią dzieci swoim mlekiem (próbuje tego 81 proc. młodych mam),  jednak robią to krócej niż mamy z innych krajów. (Źródło: i100.independent.co.uk)

Jak informuje "The Lancet"
  • 0,5 proc.  (a więc jedynie  1 na 200) brytyjskich mam karmi dziecko swoim mlekiem  po upływie 1 roku (dla porównania: w Niemczech robi to 23 proc. mam, w Brazylii 56 proc., a w Senegalu aż 99 proc.)
  • 34 proc. karmi piersią w 6 miesiącu życia dziecka.
Sprawdź, dlaczego powinnyśmy karmić dziecko piersią do 2 roku życia

Dlaczego tak się dzieje?
Jak ustalili badacze, brytyjskie mamy:
  • Nie karmią, bo nie muszą. Zdaniem badaczy, którzy analizowali tę sprawę,  bierze się to z błędnego przekonania, że korzyści z karmienia piersią odnoszą się tylko do biednych krajów, w których mleko mamy to często jedyny sposób na ochronę dziecka przed wieloma chorobami, a czasem i na ratowanie życia.
  • Nie wiedzą, jak długo warto karmić. Rozumieją, że warto karmić piersią i znają korzyści, jakie z tego płyną. Nie wiedzą natomiast do kiedy warto to robić.
  • Dostają zbyt mało wsparcia, dlatego rezygnują, gdy pojawiają się problemy. 
A Ty jak długo karmiłaś/zamierzasz karmić piersią? Kiedy Twoim zdaniem powinno odstawić się dziecko od piersi? Czy mogłaś liczyć na wsparcie, gdy pojawiły się problemy?

Polecamy także: Kłopoty z karmieniem piersią - sprawdź, jak sobie radzić
 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?