Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Sprzedam dziecko. Cena - 1 tysiąc euro!

| aktualizacja: 21.04.2016 | 0

"Farmą dzieci" nazwano prywatny szpital w Indiach, w którym można było kupić dziecko. Zatrzymano osoby, które handlowały noworodkami.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
fot. Fotolia
Zaszłaś w ciążę, a nie chcesz dziecka? Zostałaś zgwałcona i nie wiesz co masz zrobić z problemem? Nie pozbywaj się dziecka, oddaj go nam. Znajdziemy mu dobry dom!

Tak przekonywali właściciele klinki w miejscowości Gwalijar w Indiach. Potem sprzedawali noworodki zainteresowanym rodzicom. Cena po przeliczeniu wahała się od 4,5 -6 tys. złotych. 
Zarówno dyrektor placówki, jak i rodzice, którzy brali udział w tym procederze, zostali zatrzymani. Grozi im do 10 lat więzienia. 

Kazachstan

Nie jest to pierwsza taka historia. W ubiegłym roku dokładnie taką samą placówkę odkryto w Kazachstanie. Noworodki z różnych przyczyn porzucone przez matki w szpitalu trafiały do rodzin, które nie mogły mieć dzieci. Otrzymywali oni od razu poświadczenie o ojcostwie, lub macierzyństwie. W tej sprawie zostało zatrzymanych kilka osób, którym udowodniono przeprowadzenie kilkunastu takich transakcji.

Wielka Brytania

Kilka tygodni temu świat obiegła informacja, że bogate rodziny mieszkające w Anglii kupują sieroty z Nepalu, by wykorzystywać ich do pracy. Cena za dziecko wynosiła według przeprowadzonego śledztwa około 5 tys. £. Sprawą zajęła się National Crime Agency . 

Handel dziećmi, zwłaszcza noworodkami jest ogromnym problemem na świecie.  Zdania na ten temat są podzielone. Niektórzy twierdzą, że to bardzo zły proceder, inni zaś, że pomimo wątpliwości moralnych związanych z przyjmowaniem pieniędzy za dziecko, najważniejsze jest jego bezpieczeństwo. Jeżeli dziecko trafi w ręce rodziców, którzy marzyli o nim i wychowają je w miłości, będzie to dla niego korzystne.  

Co Wy uważacie na ten temat? 

Przeczytajcie także: Uwaga: porzucone dziecko!

 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?