Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Strata dziecka

| aktualizacja: 18.12.2015 | 2

Wydaje Ci się, że ból po tak tak tragicznym przeżyciu jest nie do opisania. Ale pamiętaj, że życie toczy się dalej, dlatego uwolnij swoje uczucia i patrz przed siebie.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
kobieta, smutek, płacz. łzy
W ostatnich latach wskaźnik śmiertelności okołoporodowej bardzo zmalał, obecnie większość śmierci dzieci jest wynikiem powikłań ubocznych. Nie ulega wątpliwości, że śmierć dziecka to tragedia, zwłaszcza gdy nastąpi w okresie porodu lub wkrótce po nim. Rozczarowanie, gniew, smutek... Każda kobieta na swój własny sposób musi zmierzyć się z emocjami, wiele zależy od okoliczności, w jakich ten dramat zaistniał. Jeśli znalazłaś się w takiej sytuacji, nie pozostaje Ci nic innego, jak - choć to ogromnie bolesne doświadczenie - zaakceptować sytuację.

Poronienie to wyjście...

...jakie wybiera natura dla rozwiązania konkretnego problemu z jakiegoś powodu ciąża nie mogła trwać dalej. A jeśli dziecko urodzi się i nie przeżyje? Weź je w ramiona i pożegnaj się z nim tak, jakbyś się żegnała z inną kochaną istotą. Niestety, w życiu nic nie jest pewne, życie bywa trudne i może się w nim zdarzyć bardzo bolesny cios.

Zobacz też: Jakie badania zrobić po poronieniu?

Po stracie dziecka pozwól sobie na czas żałoby

Niektóre kobiety i ich partnerzy chcą się w takiej sytuacji odizolować, przeżyć ten okres w samotności i samodzielnie się pozbierać, inni wolą szukać wsparcia u terapeuty albo w grupie. Jeśli czujesz w sobie dominującą pustkę, spróbuj sobie odpowiedzieć na pytanie, czy to, co się wydarzyło, może być dla Ciebie jakąś nauką. Nie dopuść, by Twoja samoocena uległa obniżeniu, pozwól sobie na smutek i żal. A potem spójrz w przyszłość, jeśli trzeba, przewartościuj swoje życie i ... poszukaj nowych możliwości.
 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

czarnulka949
czarnulka949 | 2014-06-06 19:34 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Witam.
w lutym rodziłam córkę krwawienie ustąpiło miałam niedawno pierwszą miesiączkę po porodzie, ok 2 tyg. temu odbyłam stosunek parę razy z mężem niestety bez zabezpieczenia.
od wczoraj leci mi wydzielina brązowa z lekkim zabarwieniem krwi boli mnie brzuch a dziś nawet źle się czuje. Moje pytanie jest co to mogło by być? Będę wdzięczna za odpowiedz.:) Pozdrawiam

Odpowiedz

mymemb
mymemb | 2008-11-23 20:20 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

IcITJF my membmaster

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?