Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Stres przeszkadza ci zajść w ciążę? Przyjdź na bezpłatne badania do kliniki Ferti Medica

| aktualizacja: 07.10.2014 | 0

Jak bardzo stres wpływa na płodność par, które starają się o dziecko? Możesz sprawdzić to bezpłatnie w Centrum Wspierania Płodności Ferti Medica już we wtorek, 14 października 2014 roku.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(8)
fot. Fotolia.pl

Stres wrogiem płodności

Odczuwasz pustkę i przygnębienie? Towarzyszy Ci ciągły niepokój i zamartwianie. Straciłaś zdolność koncentracji. Masz problem z oceną sytuacji i czujesz bezsilność? Unikasz kontaktów z ludźmi i masz obniżone poczucie własnej wartości. Czujesz się osłabiona. Masz trudności z zasypianiem lub cierpisz na bezsenność. Być może ma to związek z przewlekłym stresem?
 
Jeśli na większość z pytań odpowiedziałaś twierdząco, możesz skorzystać z bezpłatnych konsultacji  z psychologiem i terapeutą w Centrum Wspierania Płodności Ferti Medica.
 

Różne oblicza stresu

Zdaniem ekspertów wysoki poziom stresu zakłóca fizjologiczne działanie naszego organizmu i może powodować problemy z poczęciem dziecka.
- Stres towarzyszy na różnych poziomach starania się o dziecko – mówi Paulina Gdańska, psycholog w Ferti Medica w Warszawie. - Jest częścią pierwotnej blokady psychicznej, kiedy to mimo regularnego starania i poprawności badań medycznych ciąża nie pojawia się. Mogą mieć na to wpływ różne sytuacje na przykład z dzieciństwa; takie jak lęki i zaburzenia.
Inny rodzaj stresu towarzyszy parze podczas leczenia z powodów niepłodności.
- Niemożność zajścia w ciążę powoduje napięcie, które może doprowadzić do poważnego kryzysu w związku – dodaje psycholog. - Zbyt długotrwały prowadzi do rozwoju zaburzeń psychicznych: depresji, zaburzeń lękowych czy też zaburzeń osobowości.
Dowiedz się jaki jest Twój poziom stresu i jak go minimalizować. Możesz sobie i partnerowi pomóc. Kontakt:info@fertimedica.pl

Polecamy: Czy stres może być przyczyną niepłodności?
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?