Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Stresująca praca

| aktualizacja: 03.12.2013 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
zapytajnik5.jpg
Czy muszę brać zwolnienie lekarskie ze względu na stres w pracy? Czy emocje towarzyszące mojej pracy mogą wpłynąć na moje dziecko? - pyta nasza czytelniczka z Warszawy.
Jestem reporterką telewizyjną w czwartym miesiącu ciąży. Czuję się dobrze i nie chcę przerywać pracy tak długo, jak to będzie możliwe. Moja teściowa twierdzi jednak, że powinnam iść jak najszybciej na zwolnienie, bo stres może zaszkodzić dziecku. Mam stresującą pracę, ale bardzo ją lubię. Czy to, co przeżywam, faktycznie szkodzi dziecku? Barbara z Warszawy

Wszystko zależy od poziomu stresu, który Pani przeżywa. Silne przeżycia, ale też długotrwałe zmartwienia powodują, że w organizmie przyszłej mamy rośnie poziom hormonów stresu, które przedostają się do łożyska. Kiedy kobieta jest zdenerwowana, malec przejmuje jej uczucia. Hormony stresu powodują kurczenie się naczyń krwionośnych, w efekcie do dziecka dociera mniej tlenu i substancji odżywczych, potrzebnych do rozwoju. Warto to wziąć pod uwagę.
dr n. med. Bożena Kowalska konsultacja: dr n. med. Bożena Kowalska
Pracuje w Klinice Leczenia Niepłodności, Ginekologii i Położnictwa „Bocian”. Prowadzi ciąże i porody wysokiego ryzyka. Specjalizuje się także w ginekologii dziecięcej.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?