Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Przyczyny świądu pochwy [WIDEO]

| aktualizacja: 19.04.2017 | 2

Zastanawiasz się, co może być przyczyną swędzenia pochwy? Powodów takiego dyskomfortu, który czasem nawet utrudnia współżycie, jest bardzo wiele. Zobacz film, w którym dr Jacek Tulimowski – ginekolog, opisuje przyczyny świądu sromu i pochwy.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(4)
Swędzenie pochwy to bardzo krępująca dolegliwość. Utrudnia współżycie (np. starania o dziecko w dni płodne) i sprawia kłopot w codziennej pracy. Zamiast leczyć świąd pochwy domowymi sposobami, trzeba iść do lekarza i ustalić przyczynę swędzenia w miejscach intymnych.
Jak wyjaśnił dr Jacek Tulimowski - ginekolog położnik, specjalnie dla babyonline.pl, powodów świądu sromu i pochwy może być bardzo wiele, a są to:
  • nieprawidłowa higiena intymna
  • detergenty (np. proszki do prania, płyny do płukania odzieży)
  • bielizna z tworzyw sztucznych
  • alergia kontaktowa
  • infekcje (np. grzybica pochwy, opryszczka - wirus HSV)
  • terapie lekami

Leczenie swędzenia pochwy

Najpierw ginekolog postara się ustalić przyczynę swędzenia pochwy na podstawie wywiadu i badania ginekologicznego. Możliwe, że konieczne będą dodatkowe badania laboratoryjne, np. cytologia. Należy pamiętać, że świąd pochwy jest jedynie objawem choroby, a nie chorobą. W leczeniu swędzenia pochwy wywołanego infekcją stosuje się m.in. leki miejscowo działające (kremy, maści) oraz leki systemowe. Przy czym w wypadku świądu pochwy wołanego działaniem różnego typu drobnoustrojów, leczeniu powinna poddać się zarówno kobieta, jak i jej partner. W przeciwnym razie infekcja i związany z nią świąd pochwy mogą nawracać.

Zobacz także:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

lolka
lolka | 2017-04-04 08:49 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

w moim przypadku swędzenie wzięło się z dużej suchości. naprawdę można by powiedzieć, że miałam tam suchy wiór. na szczęście w aptece powiedziano mi że żel mucovagin labo globulki pomogą. wzięłam globulki i pomogło. naprawdę świetny preparat.

Odpowiedz

Jola
Jola | 2017-03-22 21:36 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

U mnie przyczyną pieczenia, swędzenia, upławów była infekcja grzybicza, od razu poszłam do ginekologa, dostałam leki przeciwgrzybicze, do tego probiotyk dopochwowy invag w celu wzmocnienia mikroflory. Wystarczył miesiąc leczenia i po infekcji.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?