Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

25 listopada - Światowy Dzień Pluszowego Misia

| aktualizacja: 25.11.2014 | 0

Pluszowy Miś obchodzi swoje urodziny! Ten milusiński przyjaciel wszystkich maluchów urodził się 112 lat temu w USA i do dziś jest jedną z najpopularniejszych zabawek na świecie.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
25 listopada mamy okazję kolejny raz uczcić jego urodzinowe święto - Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Mało kto wie, że swój wkład w powstanie tego pluszaka ma sam Prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt. W 1902 roku Prezydent wraz ze swą świtą wybrał się na łowy. Jeden z jego towarzyszy postrzelił małego niedźwiadka. Roosevelt nie zgodził się na jego odstrzelenie. „The Washington Post” opublikował rysunek upamiętniający to wydarzenia. Był on inspiracją dla sklepikarza z Brooklynu, Morrisa Mitchona. Zaczął on produkować misie nazywając je na cześć Prezydenta „Teddy Bear”.

Maluchy na całym świecie pokochały tego pluszaka. Niedźwiadki stały się głównymi bohaterami najpopularniejszych bajek. W Wielkiej Brytanii karierę zaczął robić Kubuś Puchatek, w Stanach Zjednoczonych Miś Yogi, natomiast w Polsce w latach '70 powstał Miś Uszatek. Dziś pluszowy niedźwiadek jest jedną z najpopularniejszych zabawek na świecie. Które dziecko nie posiada choć jednej takiej maskotki? Misie są także inspirującym motywem dla producentów zabawek. Kubki, foteliki, ręczniczki – wszystko z wyrysowanymi misiowymi postaciami. O ile bohaterowie najnowszych bajek są zazwyczaj chwilowymi gwiazdami, „Teddy Bear” jest zabawką ponadczasową. Kolejnych 100 lat, Misiu!

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?