Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Lekarz odmówił cesarskiego cięcia, dziecko zmarło. Minister zdrowia zabrał głos

| aktualizacja: 04.04.2017 | 8

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł wypowiedział się w sprawie dramatycznego porodu w Świebodzinie. Lekarz odmówił przeprowadzenia cesarskiego cięcia i dziecko urodziło się martwe.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
Lekarze przeprowadzają cesarskie cięcie
fot. Fotolia
"Nie wiesz, że jak się w ciążę zachodzi, to trzeba rodzić, a nie ciąć?" – to pytanie miał zadać mężowi ciężarnej lekarz ze szpitala w Świebodzinie. Mimo trudnego porodu, lekarz nie wydał zgody na przeprowadzenie cesarskiego cięcia i dziecko urodziło się martwe.

Tragedia w szpitalu w Świebodzinie

Około 6 rano ciężarna została przyjęta na porodówkę szpitala w Świebodzinie. Po 10 godzinach trudnego porodu kobieta poprosiła o wizytę lekarza i przeprowadzenie cesarskiego cięcia. Z relacji jej męża wynika, że lekarz nie tylko odmówił wykonania cesarki, ale jednoznacznie dał do zrozumienia, że kobieta, która zachodzi w ciążę, powinna być przygotowana na poród siłami natury. Przed godziną 20, po 14 godzinach porodu, kobieta urodziła chłopca. Niestety, malec nie przeżył porodu i urodził się martwy. Na miejsce wezwano policję i prokuratora.

Minister Radziwiłł komentuje sprawę

Na antenie TVN24 minister zdrowia Konstanty Radziwiłł przyznał, że "w Polsce mamy problem z cesarskimi cięciami". Minister przyznał, że w związku z tragedią w szpitalu w Świebodzinie zlecił w placówce kontrolę konsultanta krajowego w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Ordynator oddziału, który pełnił tamtego dnia dyżur, został zawieszony. Szpital zapewnia, że zależy mu na jak najszybszym rozwiązaniu sprawy. Zaoferował małżeństwu pomoc psychologiczną.

Historia tego dramatycznego porodu w Świebodzinie uświadamia nam, że z jednej strony lekarze apelują do ciężarnych o rozsądek i ostrzegają przed zwiększającą się liczbą cesarek, jednak z drugiej – cesarskie cięcie może uratować życie dziecka i matki i lekarze nie powinni za wszelką cenę z niego rezygnować!

Zobacz także: Cesarka na życzenie? Eksperci są jednogłośni!

Źródło: tvn24.pl
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (8)
avatar

sylwia
sylwia | 2017-04-06 10:14 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja miałam cesarkę ale lekarz za późno ja zrobil i dziecko mi zmarlo. Bylam po terminie.

Odpowiedz

Marta
Marta | 2017-04-06 07:38 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja miałam cesarzem wtedy jak już tętno spadało dziecka ale lekarz był to taki nie przyjemny że szok a położne były taki chamskie. W Polsce to nie można rodzic normalnie po ludzku. Współczuję tej rodzinnie straty dziecka.

Odpowiedz

Marzena
Marzena | 2017-04-05 13:50 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Podczas drugiego porodu usłyszałam, że jeżeli urodziłam już dziecko sn, to drugie też urodzę :( Miałam cukrzycę ciążową i kazano mi rodzić naturalnie ponad 4kg dziecko (według usg miała mieć 4,8kg, a ja przed ciążą ważyłam 46kg). Podczas bardzo ciężkiego porodu nie było nawet lekarza! Córeczka jest dzieckiem niepełnosprawnym. W styczniu urodziłam trzecią córeczkę i pomimo stanu przed rzucawkowego kazano mi rodzić naturalnie pomimo tego, że córka miała bardzo dużą główkę. Urodziłam Ją, ale doznała licznych i znacznych przemieszczeń kości czaszki, o których oczywiście mnie nie poinformowano (dowiedziałam się od neurologa dwa tygodnie po porodzie). Moje pytanie...Czy Państwo nadal będzie przyczyniało się do świadomego powodowania większej ilości chorych i martwych dzieci w skutek źle przeprowadzanych porodów ze względu na koszty, czy w końcu coś się z tym zrobi?

Odpowiedz

Gosia
Gosia | 2017-04-05 10:44 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A co wykazała sekcja zwłok? Może top nie wina sn w ogóle? Może po prostu dziecko było chore? Przecież zdarzają się obumarcia ciazy w różnych tygodniach... A dodatkowo dlaczego nie wykonano cc kiedy ktg wykazało brak tętna dziecka? Jak zwykle milion niewidomych i nagonka....

Odpowiedz

Nat
Nat | 2017-04-05 10:33 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

dosyć nagonki na cesarskie cięcia! takich psychopatów należy eliminować! aż płakać się chce :(

Odpowiedz

Pacjentka
Pacjentka | 2017-04-04 21:13 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Powinni zrobić kontrolę w całym lubuskim. Opieka lekarska pozostawia wiele do życzenia, głupie komentarze, brak podawania podstawowych informacji lub podawanie ich z łaską. A po urodzeniu wędrówka po lekarzach...najlepiej prywatnie bo to co koniecznie trzeba zbadać w danym terminie na NFZ dostępne jest za kilka miesięcy....gdzie idą moje składki, skoro wszędzie muszę iść prywatnie a jak idę ja NFZ to muszę skruszyć głowę popiołem?

Odpowiedz

91
91 | 2017-04-04 19:55 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

W Polsce Panie Ministrze mamy powazny problem ze sluzba zdrowia ,nie tylko z cesarskimi cieciami. Ludzie sa traktowani jak numerki i historie choroby. To jest juz nie do zniesienia, zeby ludzie umierali nie ze starosci a z braku lekarskiej pomocy.

Odpowiedz

mama Julki
mama Julki | 2017-04-04 18:47 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Miałam i ciszę się z tego. Mam zdrową córeczkę. Mój ginekolog też chciał abym rodziła sn, ale jeszcze w ciąży męczyłam go, że nie dam rady (miałam 41,5 lat oraz bardzo źle znosiłam ciążę po kilku niepowadzeniach). Wreszcie obrażony wpisał mi cc w karcie ciąży i umówił termin. Moja córeczka zapowiada się na indywidualistkę i wybrała wcześniejszy termin o 4 tygodnie.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?