Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

"Święty Mikołaj"

| aktualizacja: 19.12.2011 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
Narodziny najpiękniejszej legendy…Już na DVD!
W polskiej wersji językowej: Jerzy Stuhr i Maciej Stuhr i Anna Dereszowska!
PREMIERA 26 LISTOPADA 2010 r.

POLSKA OBSADA:
Jerzy Stuhr (dorosły Mikołaj) , Maciej Stuhr (13-leni Mikołaj), Anna Dereszowska, Włodzimierz Matuszak, Artur Pontek, Anna Tadeusiak-Kuncewicz, Katarzyna Makuch, Magda Danilewicz, Piotr Bąk, Jan Dołkowski (11 lat), Agata Szcześniak (11 lat), Stanisław Szcześniak (9 lat).
Nagrania realizował: Filip Kuncewicz w studiach Audiorepublica oraz Papryka.
Reżyseria dubbingu: Janusz Dołkowski i Filip Kuncewicz.


OPIS FILMU
Setki lat temu zaczęła się najpiękniejsza opowieść na świecie...
W odciętej od świata wiosce w Laponii młody Mikołaj traci w wypadku całą rodzinę.  Mieszkańcy wioski postanawiają wspólnie zaopiekować się osieroconym chłopcem. Każda rodzina będzie sprawowała pieczę nad nim przez okres jednego roku. W każde kolejne Boże Narodzenie Mikołaj będzie przenosił się do następnego domu. Żeby okazać wdzięczność, chłopiec postanawia obdarowywać dzieci swoich gospodarzy własnoręcznie wykonanymi zabawkami. Z biegiem czasu prezenty pojawiają się na progach większości domostw, bo prawie wszyscy gościli Mikołaja.
Kiedy pewnego razu w wiosce zaczyna brakować jedzenia, mieszkańcy są zmuszeni wysłać Mikołaja na naukę zawodu stolarza do pustelnika o imieniu Lisakki. Pod czujnym okiem srogiego nauczyciela Mikołaj szybko się uczy. Coraz sprawniej wykonuje zabawki i są one coraz piękniejsze. Jednak Lisaki, który nie lubi dzieci, zakazuje Mikołajowi wykonywania prezentów. Świąteczna tradycja wzajemnego obdarowywania się jest zagrożona.

PLAN FILMOWY:
Film został nakręcony głównie w miejscowościach Levi i Utsjoki w fińskiej cześci Laponii. Dom Świętego Mikołaja zbudowano na szczycie góry Levi, w sąsiedztwie usytuowanego tam kurortu zimowego. Wioska, w której wychowuje się Mikołaj to w rzeczywistości Utsjoki – kilkanaście domostw dawniej służących pielgrzymom. Warsztat Mikołaja zbudowano w pobliżu muzeum górnictwa w Tytyri, w gminie Lohja. Z kolej dużą scenę targową nakręcono w centrum Turku.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?