Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Szary chłopiec - recenzja książki dla dzieci

aktualizacja: 10.08.2012 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Szary chłopiec, książki dla dzieci, bajki dla dzieci
fot. materiały prasowe
Co wydarzy się w życiu szarego Marcinka, że nagle odkryje on swoje pełne kolorów emocje? Zabawnie opisał to Lluis Farre w książce "Szary chłopiec".
W rodzinie Państwa Śpiewakowskich pojawia się Marcinek. Chłopczyk jest cały szary, co jest zupełnie logiczne, bo mama jest trawiastozielona, a tata krewetkowy, ale dla chłopca musi być to trudne do zniesienia.

Najgorsze, że Marcinek jest też szary w środku - nie płacze, nie śmieje się, a na straszliwe niebezpieczeństwa reaguje tylko przygładzeniem brwi. W beznamiętnym życiu Marcinka coś się jednak wydarzy, coś takiego, co wytrząśnie z niego wszystkie kolory i odcienie emocji ukryte pod szarym kożuszkiem.

To, co się wydarza, zabawnie opisał Lluis Farre i zilustrował duet rodzinny Gusti i mały Theo - wszyscy autorzy pochodzą z krajów południowych, które nie kojarzą się z szarością, a jednak bardzo ciekawie umieją o niej opowiadać.

Książeczka "Szary chłopiec" jest pięknie wydana, a jej treść jest ciepła i wzruszająca z dużą dawką humoru. I choć może (na pierwszy rzut oka) wydawać się, że jest skierowana dla dzieci starszych (od lat 4), to jednak z powodzeniem można ją czytać i młodszym maluchom. Gwarantowany ubaw po pachy!


"Szary chłopiec"
Autor: Lluis Farre
Wydawnictwo: Entliczek
Książka dla dzieci 3+

Autorką recenzji jest drewienko - laureatka konkursu "Lipcowe mole książkowe".

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?