Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

500 zł także na pierwsze dziecko? W jednym mieście to możliwe!

| aktualizacja: 18.01.2017 | 0

Do tej pory Bony Opiekuńcze były przyznawane wyłącznie rodzicom co najmniej dwójki dzieci. Szczecińscy radni chcą, aby dodatkowe 500 zł trafiało także do rodzin jedynaków.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Szczecińscy radni chcą przyznawania 500 zł dla rodzin z jednym dzieckiem
fot. Fotolia
Rodzice najmłodszych szczecinian dostają od miasta tzw. Bon Opiekuńczy w wysokości do 500 zł, który mogą przeznaczyć na dopłatę do pobytu malucha w prywatnym żłobku lub opłacenie niani. Do tej pory jednym z kryteriów przyznawania świadczenia było posiadanie co najmniej dwójki dzieci. Szczecińscy radni chcą to zmienić i przyznawać świadczenie każdemu, również rodzicom jedynaków.

500 zł dla rodzin z jednym dzieckiem?

Jak podaje RMF24, w zeszłym roku miasto wydało na bony jedynie połowę przeznaczonych na ten cel środków. W związku z tym radni chcą zmiany warunków otrzymania bonu i przyznawania bonów rodzicom jedynaków.

Jakie są pozostałe warunki otrzymania dodatkowych 500 zł? Aby otrzymać dofinansowanie, należy posiadać Szczecińską Kartę Rodziny, wychowywać co najmniej dwoje dzieci, mieszkać i płacić podatki w Szczecinie, zrezygnować z miejsca w publicznej placówce. Dochód netto na jednego członka rodziny nie powinien przekraczać 1922 zł (więcej o wymaganiach, które trzeba spełniać, by otrzymać dodatkowe 500 zł, możecie przeczytać na stronie Szczecin przyjazny rodzinie).

Inicjatywa szczecińskich radnych, chociaż dla wielu z nas odległa, jest godna pochwały. Z pewnością są wśród was osoby, które ze względu na przykre doświadczenia wzbraniają się przed jakimikolwiek kontaktami z urzędnikami. Z jednej strony, jeśli pomysł radnych zostanie zaakceptowany, z pomocy skorzystają rodziny, które do tej pory nie mogły sobie pozwolić na prywatny żłobek czy zatrudnienie opiekunki. Z drugiej strony, to przykład, że można dobrze zarządzać budżetem i przeznaczać pieniądze na rzeczywiste potrzeby mieszkańców.

Mamy nadzieję, że ze szczecińskich radnych wezmą przykład także inni urzędnicy! Co myślicie o takiej inicjatywie?

Czytaj także: Jak wybrać dobry żłobek dla dziecka?

Źródło: rmf24.pl
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?