Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Szczepienia a autyzm – badania antyszczepionkowców wykazały, że…

| aktualizacja: 09.11.2017 | 228

Przeciwnicy szczepionek sfinansowali niezależne badania, chcąc udowodnić, że wywołują one autyzm. Trwały one wiele lat, a wyniki są zaskakujące!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(50)
szczepienia a autyzm
fot. Fotolia

Plotka o tym, że szczepienia są niebezpieczne dla dzieci, gdyż wskutek powikłań prowadzą do autyzmu, krąży od wielu lat. Na temat prawdziwości tych informacji wypowiedziało się wielu znakomitych lekarzy, którzy zapewniają, żeby nie wierzyć w te rewelacje. Ziarno niepewności zostało jednak zasiane i wykiełkowało do tego stopnia, by utworzyły się ruchy antyszczepionkowe, namawiające rodziców do zaprzestania szczepienia dzieci.

Niezależne laboratorium

By udowodnić wszystkim, że szczepionki jednak mają związek z autyzmem,  antyszczepionkowa organizacja SafeMinds zleciła niezależnej firmie przeprowadzenie badań. Wybrane laboratorium było wolne od nacisków lekarzy i koncernów farmaceutycznych, dzięki czemu mogło szczerze wypowiedzieć się.

Badanie trwało 6 lat, prowadzone na grupie 79 makaków, podzielonych na 6 grup. Grupa kontrolna dostawała zastrzyki z soli fizjologicznej, a reszta szczepionki na odrę, świnkę, różyczkę, zawierające triomesal, organiczny związek rtęci.
 

Nie potwierdzamy!

Autorzy publikacji w piśmie naukowym „Proceedings of the National Academy of Sciences”, wydali oświadczenie:”  Nie zaobserwowano ani zmian zachowania u szczepionych zwierząt, ani neuropatologicznych zmian w móżdżku, hipokampie oraz ciele migdałowatym. To badanie nie potwierdza hipotezy mówiącej, że zawierające tiomersal szczepionki i/lub szczepionki MMR [przeciw odrze, śwince i różyczce] odgrywają rolę w powstawaniu autyzmu."

Dla ruchu antyszczepionkowego, który zlecił wykonanie badań, jest to ogromny cios. Organizacja SafeMinds próbuje podważyć wynik badań, lecz nie jest to łatwe, w końcu sami wybrali niezależną organizację. Szukają jednak błędu w przeprowadzonych badaniach, by dowieść swojej oceny sytuacji.

A Ty, szczepiłaś swoje dzieci, czy miałaś wątpliwości?

Czytaj także: Szczepić czy nie - ruch antyszczepionkowy kontra rzeczywistość!


źródło: wiadomości. gazeta.pl

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (228)
avatar

Antyszczepionkowiec
Antyszczepionkowiec | 2017-11-04 16:04 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Safe Minds antyszczepionkowcami? Safe Minds wspiera Green Our Vaccines co w wolnym tłumaczeniu znaczy „Oczyśćcie Nasze Szczepionki” Czy ktoś widział kiedykolwiek typowego „antyszczepionkowca” krzyczącego o oczyszczeniu szczepionek, po to, żeby mógł je przyjmować? Na pewno ?
To całkowicie logiczne, że antyszczepionkowcy krzyczą o oczyszczaniu szczepionek, aby mogli się zaszczepić.

PEŁNYM badaniem objęto 79 niemowląt makaków płci męskiej, w wieku od 12 do 18 miesięcy, w podziale na sześć grup. Dwie grupy otrzymały szczepionki zawierające tiomersal w takim harmonogramie jak podaje się szczepionki w USA dzieciom; dwie grupy otrzymały szczepionkę dla dzieci MMR (measles, mumps, rubella – czyli odra, świnka i różyczka) oraz dwie otrzymały zastrzyki z solą fizjologiczną. W każdym przypadku, małpy zostały dalej podzielone na podgrupy: połowa otrzymała przyspieszony harmonogram szczepień zalecanych przez amerykańskie Centers for Disease Control and Prevention w 1990, a połowa była szczepiona wg schematu z 2008 roku. Przyspieszenie schematu szczepień wynikało z tego, że mózg małpy rozwija się znacznie szybciej niż ludzki.

Czy można przeprowadzić miarodajne badanie w skali populacyjnej na 79 makakach? Z czego zaledwie 48 z nich było zaszczepionych szczepionkami zawierającymi rtęć, bo oczywiście w tej grupie 79 makaków musiała być też grupa kontrolna, więc jak wyżej wspomniano 16 z nich otrzymało tylko placebo (roztwór soli fizjologicznej), a 15 tylko MMR i placebo.
Czy choćby jeden z tych 48 zaszczepionych szczepionkami zawierającymi etylortęć makaków miały szansę rozwinąć zachowania ze spektrum autyzmu albo czy mogło mieć to wpływ na obserwowany wynik zmian w strukturze mózgu, jeśli zmiany neuropatologiczne były prowadzone tylko porównawczo pomiędzy grupami szczepionymi z pominięciem grupy kontrolnej placebo? Owszem, nie badano mózgów grupy placebo. Czy może taka szansa mogła wystąpić wśród tych 15, które otrzymały tylko MMR (bez etylortęci) i placebo?
Statystycznie zmiany neuropatologiczne czy jakiekolwiek zaburzenia zachowania mogły wystąpić u jednego makaka z wszystkich 79… Statystycznie mogły, ale nie musiały.
W sumie, przecież statystycznie wygrana w totka jest również możliwa :)
Pomijając brak miarodajności tego badania, było ono zwyczajnie zbędne, a pieniądze zostały wyrzucone w błoto. Tyle na temat tego badania można powiedzieć z całą pewnością.

Odpowiedz

Tomasz
Tomasz | 2017-11-03 20:59 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Bardzo proszę o źródło tych doniesień, czy to jakieś nowe informacje czy te z 2015go roku???? czyli badania na 79 małpach (makakach). Taki uproszczony artykuł trąci pustą propagandą. Podajcie daty, co i jak badano, niestety treść artykułu jest na poziomie fakt.pl lub niżej.

Odpowiedz

Aretse
Aretse | 2017-10-31 20:25 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nie potrzebuje żadnych badań, wywiad kliniczny i to co obserwują u swoich dzieci po podaniu szczepionek mi wystarczy, to rodzic zna najlepiej swoje dziecko, widzi zachowanie malucha i wie co jest normalnym a co nie normalnym zachowaniem dziecka. O kant d. ten artykuł.

Odpowiedz

matt
matt | 2017-10-30 18:41 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Szczepionka MMR nie zawiera i nigdy nie zawierała tiomersalu. To szczepionka żywa. Portalu doczytajcie zanim puścicie w eter bzdury

Odpowiedz

aga
aga | 2017-10-30 14:53 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Prosze o link do wynikow badan !!!
Konkrety

Odpowiedz

Sasa
Sasa | 2017-10-29 07:43 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Babyonline, za powielanie takich informacji nigdy już nie zajrzę na waszą stronę. Nie tylko ja zresztą. Obłudni!

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Aga1977
Aga1977 | Sasa | 2017-10-29 13:50 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

No i dobrze.....zegnam

Odpowiedz

Annbelle
Annbelle | 2017-10-29 07:23 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Szczepienia zbiorą jeszcze swoje żniwo... jeszcze srogo zapłaczecie.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Bobo1984
Bobo1984 | Annbelle | 2017-10-29 13:51 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A nieszczepienia jeszcze wieksze......powodzenia

Odpowiedz

p
p | Annbelle | 2017-10-29 14:03 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ci co nie szczepią zbiorą wieksze.......

Odpowiedz

mla
mla | 2017-10-28 23:53 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Amerykański Sąd Szczepionkowy na odszkodowania za zgony i okaleczenia poszczepienne uwzględniające także autyzm wypłacił 3 mld USD, wypłacił za NOP-y których ponoć nie ma....

Odpowiedz

Kovalsky
Kovalsky | 2017-10-28 18:15 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Antyszczepionkowcom powinni odbierać dzieci a ich samych rozstrzeliwać O.o

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

mla
mla | Kovalsky | 2017-10-28 23:58 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Kovalsky chcesz postrzelać idź na strzelnicę ale wcześniej zaszczep się....a może reprezentujesz przemysł farmaceutyczny?

Odpowiedz

NowakNowy
NowakNowy | mla | 2017-10-29 13:55 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

mla dla antyszczepow wszyscy stoja za przemyslem farmaceutycznym.....a kto stoi a wami ?? przedsiebiorstwo pogrzebowe ??!!

Odpowiedz

mla
mla | NowakNowy | 2017-10-29 19:05 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

NowakNowy_Zweryfikuj swoje i stanowisko i wiedzę, takie zachowanie i stanowisko było znane już w historii, to byli lekarze wykonujący zadania dla dr Mengele w obozach koncentracyjnych

Odpowiedz

LOLik
LOLik | 2017-10-28 12:55 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

@Anna A mojej siostry córka po szczepieniu wygrała olimpiadę matematyczną. Do szczepienia nie umiała nawet do 5 liczyć.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Anitamoranosertykina
Anitamoranosertykina | LOLik | 2017-10-30 13:47 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Haha większej glupoty nie czytałam, a w tej bajce były smoki?

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?