Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

„Przestańcie szkodzić dzieciom!” – prośba Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej

| aktualizacja: 24.11.2016 | 3

Jak telewizja publiczna może promować ruchy antyszczepionkowe? Mieszają ludziom w głowach!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
fot. Fotolia
Niedawno w telewizji publicznej wyemitowano program „Szeptem”. „Ekspertami” odnośnie szczepień były dwie osoby, które nie mają zbyt wiele wspólnego z medycyną i wiedzą na temat szczepienia dzieci. Pierwsza z nich to Justyna Socha, która od wielu lat jest twarzą ruchów antyszczepionkowych. Drugim gościem był Ryszard Grzebyk, „doktor medycyny naturalnej”.

Goście programu postulowali, że szczepienia są niebezpieczne, nieskuteczne i niepotrzebne. A dziennikarze prowadzący rozmowę, zdecydowanie wspierali ich w takim myśleniu.
Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej nie mógł patrzeć bezczynnie na taką sytuację. Napisał więc list, który postanowiliśmy zamieścić poniżej.

Manipulacja i granie na emocjach

„Po obejrzeniu programu Studio Polska wyemitowanego na antenie TVP Info w dniu 19 listopada 2016, pomimo faktu, iż przed niewielu dniami wystosowałem pismo do Prezesa TVP przesłane do wiadomości Ministra Zdrowia, by zaprzestano działań, szkodzących zdrowiu publicznemu w Polsce stwierdzam, że Telewizja Polska kontynuuje akcję antyszczepionkową.

Celem kolejnego programu było wywołanie w społeczeństwie lęku przed szczepieniami. Na taki cel wskazywał przede wszystkim sposób prowadzenia programu, uniemożliwiający przedstawienie racjonalnych przesłanek za szczepieniem, dopuszczający do obrażania obecnych w studio autorytetów medycznych. Zamiast spokojnego wysłuchania ekspertów medycznych, pojawiło się przejęcie na siebie roli ekspertów przez prowadzących, wskazujących, że rację ma jedynie ten, który jest przeciwny szczepieniom. Na cel wywołania w społeczeństwie lęku przed szczepieniami wskazywał również dobór zaproszonych rodzin osób, u których wystąpiły niepożądane odczyny poszczepienne, z których nieszczęściem bardzo trudno się pogodzić. Zamiast danych dotyczących częstotliwości występowania niepożądanych odczynów poszczepiennych, szerokiego wyjaśnienia procedury ich zgłaszania pojawiła się głębia ludzkiego nieszczęścia wzmacniana płaczem obecnej w studio osoby niepełnosprawnej. U każdego widza, który ma w sobie współczucie dla ludzkiego nieszczęścia, musiał się obudzić odruch lęku, by nie dotknęło to jego lub jego najbliższych.

Tylko masowe szczepienia nas chronią

Zwracam się zarówno do widzów tego programu, do każdej Polki i Polaka, do naszych pacjentów, by dbali o swoje zdrowie, rozumiejąc, że zabezpieczenie się przed epidemiami może mieć miejsce tylko przez masowe szczepienia, które medycyna uważa za największe osiągnięcie redukujące choroby, które nie tak dawno dziesiątkowały Europę i świat.

Zaznaczam, że środowisko lekarskie na co dzień spotyka się z problemem chorób zakaźnych u osób, które nie zabezpieczyły się poprzez szczepienia i spotkań z tymi chorymi jest nieporównywalnie więcej niż zdarzeń niepożądanych. Apeluję do Koleżanek i Kolegów lekarzy i lekarzy dentystów, aby zarówno każda choroba zakaźna, jak i wszystkie niepożądane odczyny poszczepienne były sumiennie zgłaszane do Inspekcji Sanitarnych, tak, aby nikt nie miał wrażenia, że lekarze i lekarze dentyści zamiatają te kwestie pod dywan.

Do obowiązków lekarza i lekarza dentysty należy nie tylko porada w zakresie szczepień, zgłaszanie występowania niepożądanych odczynów poszczepiennych, ale przede wszystkim danie przykładu, że sam się szczepi. Dlatego też w dniu 9 grudnia 2016 roku członkowie Naczelnej Rady Lekarskiej publicznie poddadzą się szczepieniu przeciwko pneumokokom. W szczepieniu będzie również uczestniczył Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz. Wszyscy poddamy się stosownej obserwacji i jeśli u któregokolwiek z nas wystąpią niepożądane odczyny poszczepienne, złożymy stosowny raport i opublikujemy go na naszej stronie.

Zwracam się do Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła, by dołączył do mojego wezwania i zaapelował do Prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego, by publiczna telewizja zaprzestała akcji antyszczepionkowej i zaczęła propagować zachowania prozdrowotne służące dobru publicznemu".

Czekamy więc na wyniki obserwacji. Może ta akcja otworzy niektórym oczy, jak ważne są szczepienia w dzisiejszym świecie!

Czy szczepicie dzieci?

Czytaj także: Szczepienia a autyzm - badania antyszczepionkowców dowiodły...

źródło: nil.org.pl
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (3)
avatar

sabu
sabu | 2016-11-24 09:40 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Masakra! Aż sie nie chce więcej wchodzić na wasze strony i czytać bo widać kto Was sponsoruje!

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Mamatywna.com
Mamatywna.com | sabu | 2016-11-24 10:25 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nie chodzi tutaj o sponsoring, witryna opowiada się po stronie dzieci i ich zdrowia. Naprawdę tak trudno zrozumieć że chwilowy dyskomfort malucha pozwoli w przyszłości u bijąc chorób? Jakich trzeba wam dowodów skoro w krajach, które szczepią dzieci pokonaliśmy epidemie? Mój maluch nie przechodzi szczepień dobrze, ale mimo to wiem ze to poświęcenie warte celu. A nie myślcie sobie ze gruźlica nie wraca, pracuje jako pielęgniarka w Bytomiu i kilka przypadków gruźlicy już miałam, takie są efekty, pamiętajcie ze gruźlica można się z powodzeniem zarazić w autobusie. Dbajcie o swoje dzieciaki!

Odpowiedz

Prawdziwa Maka Polka
Prawdziwa Maka Polka | sabu | 2016-11-24 15:32 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Głupoty piszesz szczepienia są bardzo ważne Ciebie imbecylu, też rodzice szczepili, szczepionkami co były konserwowane tlenkami rtęci z ZZSRU a może szkoda bo mniej by było takich kłąków co szerzą takie głupoty jak w TVP. Obecne szczepionki w porównaniu z tym co było to luksus.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?