Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

„Nie dajcie sobie mieszać w głowie antyszczepionkowcom” – mówi Inspektor Sanitarny

| aktualizacja: 16.07.2017 | 77

Rodzice nie mogą dać sobą manipulować! O szczepieniach trzeba mówić więcej.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(33)
Szczepienia
fot. Fotolia
Marek Posobkiewicz, Główny Inspektor Sanitarny, podkreśla, że trend, jakim jest nieszczepienie dzieci, zbiera coraz większe żniwo każdego roku. Jeszcze przed 2010 r. niezaszczepionych dzieci było kilka tysięcy. W ubiegłym roku natomiast liczba ta wzrosła do dwudziestu kilku tysięcy. Niestety, winna temu jest kampania antyszczepionkowców, którzy wciąż przekonują, że zmuszanie do szczepień nie jest zgodne z konstytucją i podkreślają liberalne podejście do tego zagadnienia w innych krajach europejskich. Tymczasem rodzic jest manipulowany kolejnymi doniesieniami.

– Powinniśmy o tym dużo mówić, żeby młodzi rodzice nie dali sobie mieszać w głowie przez różne ruchy, stowarzyszenia, które mówią o szkodliwości szczepień. Jeżeli dojdzie do powikłania po szczepionce, musimy o tym jasno powiedzieć i nie wolno takiej sytuacji zamiatać pod dywan. Gdyby jakakolwiek szczepionka była niebezpieczna to oczywiście byłaby wycofana z rynku – tłumaczy Marek Posobkiewicz w wywiadzie dla Medexpress.

Zobacz także: Kontrowersyjny głos lekarza o obowiązkowych szczepieniach

Nie szczepiąc, narażamy nie tylko swoje dziecko

Jeśli wyszczepialność dzieci jest zbyt niska zwiększa się ryzyko powrotu chorób, o których zdążyliśmy już zapomnieć, jak np. odra. Szczepionki przeciw groźnym chorobom zostały wyprodukowane, aby chronić nie tylko jedno dziecko przed powikłaniami czy śmiercią, ale by zabezpieczyć społeczeństwo przed wyludnieniem. Szczególnie narażone na niebezpieczeństwo są dzieci o osłabionej odporności, chorujące na nowotwory. Kontakt z niezaszczepionym dzieckiem może być dla nich zabójczy. Dlatego wyszczepialność, czyli liczba zaszczepionych na daną chorobę dzieci, jest tak istotna i podkreślana w statystykach. Im więcej dzieci niezaszczepionych, tym większa szansa, że zachorowalność z roku na rok będzie rosła aż w końcu staniemy na skraju epidemii.

Czy karanie rodziców ma sens?

Kary, jakie czekają rodziców zwlekających ze szczepieniami są nakładane przez wojewodę i są to grzywny poprzedzone upomnieniami z punktów szczepień. Trwają dyskusje na temat ich podniesienia i wprowadzenia kolejnych obostrzeń, zmuszających rodziców do szczepień. Jednak, jak podkreśla Główny Inspektor Sanitarny, najważniejsza jest świadomość dlaczego szczepienia są tak istotne nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także globalnym.

Źródło: medexpress.pl
 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (77)
avatar

r46
r46 | 2017-08-23 00:21 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Glupia babo sama sie zaszczep jak wrocisz z malediwow.

Odpowiedz

Jagna
Jagna | 2017-08-06 01:23 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A pan Posobkiewicz to przypadkuek.nie ma sprawy w prokuraturze o fałszowanie dokumentacji? Prasa pisala jakieś 5 lat temu

Odpowiedz

Bezlitosna immunizacja
Bezlitosna immunizacja | 2017-08-04 12:24 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Posobkiewicz od lat manipuluje i klamie. Ten artykul jest strasznie zwodniczy niemal w kazdym zdaniu, szok.

Odpowiedz

ania
ania | 2017-08-04 09:19 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

CHCIALABYM WYJECHAC Z TEGO KRAJU!!!!!ALE kredyt mnie tu trzyma...

Odpowiedz

Filipinka
Filipinka | 2017-08-04 03:00 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Pan Inpektor jest tak ograniczoną osobą,że aż brak mi słów.Jeżeli nie dostrzega nopów i nie chce słuchać faktów i dowodów przedstawianych przez rodziców cierpiących dzieci tylko opowiada takie bzdury to nóż się w kieszeni otwiera.Życzę Panu bardzo poważnego w skutkach nopu w najbliższej rodzinie bo może to wreszcie wyleczy Pańską głupotę na którą brak słów.Proszę wreszcie odczepić od naszych dzieci i nie okaleczać ich zdrowia.Zmagam się od ponad 2 lat z nopem dziecka,które omal życia nie straciło i nie ma winnego więc wara od mojego szczęścia,które cierpi przez takiego podłego człowieka jak Pan Inspektor.Dosyć tego faszyzmu wobec naszych dzieci i wciskania bzdur że szczepionki są bezpieczne!!!

Odpowiedz

Mama
Mama | 2017-08-04 00:39 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ciekawe gdzie na wakacje sponsorowane przez firmy farmaceutyczne pojedzie w tym roku Pan Inspektor Sanitarny za takie "doniesienia"
Ciekawe również czy szczepi dzieci.
Jak odniesie się do doniesień na temat wprowadzenia na polski rynek szczepionki przeciw pneumokokom, której seria w krajach sąsiednich została wycofana..????

Odpowiedz

Janek
Janek | 2017-08-03 22:46 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ciekawe kto mi da gwarancję, że to moje dziecko nie będzie tym jednym na milion. Jakoś nie lubi rosyjskiej ruletki, szczególnie jeśli chodzi o życie i zdrowie mego potomka.

Odpowiedz

wik
wik | 2017-08-03 22:25 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Przestańcie pisać o wyimaginowanych antyszczepionkowcach bo to bzdura Ci ludzie to nie antyszczepionkowcy tylko rodzice dzieci poszkodowanych przez szczepienia! Ludzie przeczytajcie ulotki do szczepionek, sądzę, że większość z Was skończyła minimum 3 klasy podstawówki gdzie uczy się w tym czasie czytania ze zrozumieniem tego co jest napisane. Jak lekarz wam nie chce dać ulotki oznacza to, że nie chce abyście wiedzieli co jest tam napisane.

Odpowiedz

miki
miki | 2017-08-03 22:18 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A ten znowu swoje. Niech się sam zaszczepi na wszystko i swoje dzieci też, ale od moich wara.

Odpowiedz

Michał R.
Michał R. | 2017-08-03 22:03 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jak można się zgadzać z bzdurną nie mającą potwierdzenia teorią jakiegoś tam inspektorka, który nic nie wie o szczepieniach. Sam się zaszczep dawką proporcjonalną do masy i na wszystko najlepiej w ciągu jednego dnia ! Celowo szkodzicie biednym małym pacjentom. Znam osobiście kilkoro rodziców, których dzieci bardzo mocno ucierpiały po szczepieniu ale niestety czasu już nie cofną, dzieci wymagają rehabilitacji i stałej opieki medycznej. Macie sukces w szczepieniach - sporo stałych pacjentów poszkodowanych przez szczepionki. To dopiero jest biznes wieczny klient = duży zysk.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?