Babyonline.pl
 
 
Rozwiń menu

„Nie dajcie sobie mieszać w głowie antyszczepionkowcom” – mówi Inspektor Sanitarny

| aktualizacja: 16.07.2017 | 54

Rodzice nie mogą dać sobą manipulować! O szczepieniach trzeba mówić więcej.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(28)
Szczepienia
fot. Fotolia
Marek Posobkiewicz, Główny Inspektor Sanitarny, podkreśla, że trend, jakim jest nieszczepienie dzieci, zbiera coraz większe żniwo każdego roku. Jeszcze przed 2010 r. niezaszczepionych dzieci było kilka tysięcy. W ubiegłym roku natomiast liczba ta wzrosła do dwudziestu kilku tysięcy. Niestety, winna temu jest kampania antyszczepionkowców, którzy wciąż przekonują, że zmuszanie do szczepień nie jest zgodne z konstytucją i podkreślają liberalne podejście do tego zagadnienia w innych krajach europejskich. Tymczasem rodzic jest manipulowany kolejnymi doniesieniami.

– Powinniśmy o tym dużo mówić, żeby młodzi rodzice nie dali sobie mieszać w głowie przez różne ruchy, stowarzyszenia, które mówią o szkodliwości szczepień. Jeżeli dojdzie do powikłania po szczepionce, musimy o tym jasno powiedzieć i nie wolno takiej sytuacji zamiatać pod dywan. Gdyby jakakolwiek szczepionka była niebezpieczna to oczywiście byłaby wycofana z rynku – tłumaczy Marek Posobkiewicz w wywiadzie dla Medexpress.

Zobacz także: Kontrowersyjny głos lekarza o obowiązkowych szczepieniach

Nie szczepiąc, narażamy nie tylko swoje dziecko

Jeśli wyszczepialność dzieci jest zbyt niska zwiększa się ryzyko powrotu chorób, o których zdążyliśmy już zapomnieć, jak np. odra. Szczepionki przeciw groźnym chorobom zostały wyprodukowane, aby chronić nie tylko jedno dziecko przed powikłaniami czy śmiercią, ale by zabezpieczyć społeczeństwo przed wyludnieniem. Szczególnie narażone na niebezpieczeństwo są dzieci o osłabionej odporności, chorujące na nowotwory. Kontakt z niezaszczepionym dzieckiem może być dla nich zabójczy. Dlatego wyszczepialność, czyli liczba zaszczepionych na daną chorobę dzieci, jest tak istotna i podkreślana w statystykach. Im więcej dzieci niezaszczepionych, tym większa szansa, że zachorowalność z roku na rok będzie rosła aż w końcu staniemy na skraju epidemii.

Czy karanie rodziców ma sens?

Kary, jakie czekają rodziców zwlekających ze szczepieniami są nakładane przez wojewodę i są to grzywny poprzedzone upomnieniami z punktów szczepień. Trwają dyskusje na temat ich podniesienia i wprowadzenia kolejnych obostrzeń, zmuszających rodziców do szczepień. Jednak, jak podkreśla Główny Inspektor Sanitarny, najważniejsza jest świadomość dlaczego szczepienia są tak istotne nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także globalnym.

Źródło: medexpress.pl
 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (54)
avatar

mama
mama | 2017-07-19 22:51 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

No to ja panu Inspektorowi zycze by dziecko z bliskiej rodziny miało powikłania poszczepienne zobaczy Pan jak wtedy słuzba zdrowia traktuje i pomaga takiemu dziecku a wiedza w leczeniu powikłan jest bardzo mała dziekuje Bogu ze jest internet i pomogły mi mamy ktore lecza dzieci po za granicami kraju bo nasi specjalisci własnie zamiataja pod dywan fakt swojej małaj wiedzy i chec pomocy Dzieciom Osrodki i Przychodnie niczego nie rekompensuja syn krzyczal stracił mowe i bil sie w glowe gryzl rece a ja usłyszalam trudno taka choroba trzeba sie z tym pogodzic

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Em
Em | mama | 2017-07-21 11:38 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jak miłosiernie. Kim trzeba być, żeby życzyć jakiemukolwiek dziecku choroby?

Odpowiedz

Mi
Mi | mama | 2017-07-21 14:41 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Brawo. Brak słów. Jesteś obrzydliwa i nie powinnaś nazywać się "mamą". Jest kilka chorób genetycznych, w których dziecko rozwija się normalnie a potem występuje regres. Powinnaś zrobić badania genetyczne a nie buszować w internecie.

Odpowiedz

Luk
Luk | 2017-07-16 22:31 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Panie Inspektorze, co pan bierze, też chcę takiego kopa.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

kosa
kosa | Luk | 2017-07-21 10:01 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

zamienniki

Odpowiedz

falcon
falcon | 2017-07-16 22:28 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

I. G. Farben już raz na Polakach przeprowadzało testy szczepionek wszelakiej maści. Dr. Mengele wsławił się swoimi odkryciami. To właśnie w Auschwitz powstały podwaliny dzisiejszych testów szczepionkowych, wykonywanych na ludziach. To właśnie uczyniono na Polakach i dlatego Polacy przede wszystkim winni baczyć czujnym okiem na tego typu eksperymenty faszystowskich koncernów.

Już za kilka lat ma nas być tylko 20 milionów..

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

azalia
azalia | falcon | 2017-07-21 11:25 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jak takie świry jak antyszczepy dopną swojego, to będzie jeszcze mniej. Wrócą stare choroby, które zostały wyeradykowane dzięki szczepieniom. No ale przynajmniej nie będziemy umierać na autyzm.

Odpowiedz

Graver
Graver | falcon | 2017-07-21 11:42 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

O człowieku, mam nadzieję, że piszesz to w formie sarkazmu xD

Będzie nas mniej, bo takie mamy trendy demograficzne, a nie umieralność w wyniku szczepień xD

Odpowiedz

jak bardzo lubicie spiski to widac w każdym komentarzu
jak bardzo lubicie spiski to widac w każdym komentarzu | falcon | 2017-07-21 12:26 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

😂 brał słow ;)

Odpowiedz

greg
greg | 2017-07-16 22:21 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Przecież odra to nie jest grożna choroba. Tak samo różyczka czy świnka. A dzieci chore na nowotwory. No cóż nieszczepieni dorośli też mogą być dla nich zagrożeniem. A w tym przypadku wyszczepialność wynosi 0%.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Em
Em | greg | 2017-07-21 11:41 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Przykładowo w 2000r. na odrę zmarło ponad pół miliona ludzi. Ich rodzinom powiedz, ze to niegroźna choroba. Gadacie takie bzdury ze az slabo sie robi

Odpowiedz

Graver
Graver | greg | 2017-07-21 11:44 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Cukrzyca też nie jest groźna, a ludzie umierają z powodu jej powikłań. Czemu antynopy myślą, że słowo choroba to umieranie w 72h jak przy gorączce krwotocznej?

Odpowiedz

Kaja
Kaja | 2017-07-16 22:19 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Przeciez to logiczne,ze nie beda psioczyć na kurę znoszącą złote jajka😉 tego typu artykuły świadczą tylko o tym,jak bardzo im nie na rękę,ze rodzice włączają samodzielne myślenie....😉

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

fewe
fewe | Kaja | 2017-07-21 11:43 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

od kiedy słuchanie "ekspertów" z internetu i wiara w teorie spiskowe to samodzielne myślenie?

Odpowiedz

Salomon
Salomon | 2017-07-16 22:18 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Lepiej uważaj co mówisz - koniec z manipulacją ... teraz nastaną czasy gdzie dobro bierze górę - prosze przyjąć te wszystkie szczepienia samej .. " na zdrowie"... lepiej żyć w lesie bez edukacji niż pobierać ją od tak zdeprowanego systemu dla którego ważniejsze są poprawne kontakty z firmami farmaceutycznymi niż z własnymi obywatelami ... szczepienia zabijają jak mówią znane i cenione autorytety świata medycyny...

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

justa
justa | Salomon | 2017-07-17 08:21 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

czy mogłabym otrzymać namiary na badania i naukowe dowody tych autorytetów? próbuję pogłębić temat i każde źródło jest dla mnie przydatne.

Odpowiedz

Olek
Olek | 2017-07-16 22:18 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

"Jeżeli dojdzie do powikłania po szczepionce, musimy o tym jasno powiedzieć i nie wolno takiej sytuacji zamiatać pod dywan" Czyzby. Dlaczego wiec tyle przypadkow NOP zamiata sie pod dywan. Do tego zalicza sie przypadek mojego dziecka

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

moniśka
moniśka | Olek | 2017-07-20 17:12 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

I mojego.

Odpowiedz

chrzana618
chrzana618 | 2017-07-16 22:16 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

skoro tak ważne w wymiarze globalnym, dlaczego w innych Państwach nie ma przymusu???!!!

Odpowiedz

Ada
Ada | 2017-07-16 22:16 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Cytat z jednego forum

"Ciągle dziwi mnie głos, że nieszczepione dzieci zagrażają szczepionym. Coś tu jest nie tak.... Czy to oznacza, że zaszczepione dzieci nie są wcale odporne dzięki szczepionkom?? Czy ktoś robi nas w balona wciskając takie kity, że trzeba się bać nieszczepionych dzieci? A nieszczepieni dorośli?? Może ich też nie wpuszczajmy do kina, marketu? Niech każdy nauczyciel lekarz ma prawo wykonywać zawód jak się będzie regularnie doszczepiał, bo przecież też może zarazić. A matki, które się nie doszczepily w dorosłym życiu? Zabierzemy im dzieci? Dziadkowie - Ci to są dopiero groźni. Nie pozwólmy im odwiedzać naszych dzieci. A może poprosu zaczniemy mysleć logicznie, zamiast czepiać się garstki niezaszczepionych maluchów ;)"

A ten glupkowaty głos sanepidu staje się już śmieszny.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

V
V | Ada | 2017-07-21 11:44 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

No do jasnej cholery, nawet czytać ze zrozumieniem nie potraficie. Zagrażają szczególnie osobom z obniżoną, w tym dzieciom z nowotworami. Zagrażają też tym, które czekają na wiek wymagany do podania szczepionki, np. dzieci pon. 1 r.ż. w kontekście szczepionki MMR. Sugeruję wreszcie uruchomić mózg, bo aż szlag trafi, jak się te wasze wypociny i bzdury czyta. Do książek, dopiero potem na fora.

Odpowiedz

alina
alina | 2017-07-16 22:15 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

"Kontakt z niezaszczepionym dzieckiem może być dla nich zabójczy" A kontakt z niezaszczepionym dorosłym już nie??? Przecież to prawie wszyscy dorośli nie są zaszczepieni (albo mają już nieaktualne/niedziałające) Gdzie tu logika i matematyka?

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?