Babyonline.pl
 
 
Rozwiń menu

Szczepionka MMR przyczyną autyzmu – potwierdza to decyzja sądu

| 25.03.2013, aktualizacja: 23.07.2013 | 19

Przełomowy wyrok włoskiego sądu potwierdza - szczepionka MMR może w niektórych przypadkach doprowadzić do rozwoju autyzmu u zdrowego dziecka.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(13)
szczepienie, dziecko, niemowlę, szczepienie dziecka
fot. Fotolia
Przypadek Valentino Bocca zainteresował media na całym świecie, po tym, jak jego rodzice po kilkuletniej walce wygrali proces potwierdzający, że autyzm 9-letniego chłopca został spowodowany przez szczepionkę MMR (szczepionka trójskładnikowa przeciw odrze, śwince i różyczce), którą dostał w wieku 15 miesięcy. Sąd przyznał rodzinie 140 000 funtów (około 200 000 euro) odszkodowania, które ma zapłacić Włoskie Ministerstwo Zdrowia.

Jak doszło do zachorowania na autyzm

Valentino był zupełnie zdrowym, prawidłowo rozwijającym się dzieckiem - do dnia szczepienia. Objawy pojawiły się niemal natychmiast. Początkowo były to biegunki, brak zainteresowania jedzeniem, utrata podstawowych umiejętności, takich jak np. chwytanie w dłoń łyżeczki. Dolegliwości nasilały się.  Dołączyła do nich bolesna choroba jelit, będąca charakterystyczną dla dzieci z autyzmem. Rodzice nie mogąc pogodzić się z tragiczną sytuacją, która spotkała ich rodzinę, postanowili walczyć. Złożyli pozew do sądu. Po długiej walce zdrowie chłopca nie wróciło (nadal chociażby nie mówi), ale rodzice zwyciężyli proces. Teraz w sprawie cywilnej, starają się o kolejne odszkodowanie w wysokości 800 000 funtów (ponad milion euro).

Przypadek rodziny Bocca nie jest odosobniony.

Matka Roberta Fletchera, który doznał poważnych uszkodzeń mózgu po podaniu dyskusyjnej szczepionki MMR dostała już 90 000 funtów odszkodowania. Coraz częściej docierają do nas informacje z różnych krajów o kolejnych procesach w sprawie szkodliwości szczepionki  MMR.

Dyskusje dotyczące szkodliwości niektórych szczepionek budzą wiele emocji wśród rodziców.


Dołącz do jednej z nich!

Źródło: dailymail.co.uk
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (19)
avatar

asdfg
asdfg | 2015-04-13 02:36 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

stopnop

Odpowiedz

afti
afti | 2015-04-12 11:03 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

szczepienia-dzialaja-oto-fakty(kropka)stopstopnop(kropka)pl

Odpowiedz

afti
afti | 2015-04-12 10:59 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Kochani rodzice. Bardzo prosze o sprawdzanie zrodel informacji. Ten artykul to wybiorcze przetlumaczenie artykulu z fatalnego brukowca w UK i to w dodatku z wersji internetowej. Dodam, ze artykul jest sprzed 3 lat, jeszcze przed wielkim wybuchem epidemii odry u dzieci. Sam artykul posiada sprostowanie na koncu, ze mimo wszystko kalkulacja ryzyko-zysk pokazuje ze jednak lepiej szczepic. Tak czy inaczej, polecam na spokojnie i bez zbednych emocji przeczytac stopstopnop. pl i samemu wyciagnac wnioski.

Odpowiedz

kaska
kaska | 2015-04-12 07:56 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Rodzice nieszczepiacy dzieci niech lepiej poszukaja drugiej strony medalu i znajda w necie odpowiednie informacje na temat manipulacji stosowanej przez antyszczepionkowcow czyli m.in prof Majewskiej czy dr Jaskowskiego, bo ja dalam sie im wkrecic a pozniej zrozumialam ze oni sa cwanymi manipulatorami. Kazdy lek powodowac moze rozne choroby i miec powazne skutki uboczne jego stosowania, prosze sobie zajrzec chociazby w ulotke paracetamolu, ktory przeciez kazda matka dziecku podaje. Wycofajmy paracetamol, to wtedy nam dzieci zaczna dopiero umierac z powodu powiklan po wysokiej goraczce. Ludzie myslcie, to nie boli!

Odpowiedz

....
.... | 2015-04-12 02:24 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Polscy nauczyciele właśnie zaczynają dostrzegać wzrost przypadków upośledzonych dzieci w szkołach - w 2011 roku poszedł do szkół pierwszy rocznik zaszczepionym MMR, teraz mają właśnie w ławkach już 4 roczniki zaszczepione MMR, więc zaczynają widzieć..... autyzm, asperger, upośledzenia lekkie i dostosowania wymagań - zdarza się, że i 50% klasy w zwykłej szkole powszechnej (bez klas integracyjnych !) , ma upośledzenia i orzeczenia o specjalnym trybie !!!!!!
LAWINA RUSZYŁA A W POLSCE ZACZĘŁA SIĘ W 2004 ROKU WRAZ Z WPROWADZENIEM MMR !!! :(

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

n-l
n-l | .... | 2015-04-12 16:48 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

jestem nauczycielem od 18 lat i uczyłam w szkole z klasami integracyjnymi i nic takiego nie zauważyłam

Odpowiedz

szczesliwaMAMA
szczesliwaMAMA | 2015-04-11 10:13 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Bardzo dobrze że w koncu ktos o tym pisze, na takiej stronie w dodatku. Niech rodzice wiedza, czytaja, szukaja, a nie ślepo wierza ze szczeoionki to cud ktory ocalil ich dzieci. Ja nie szczepie i nigdy nie szczepiłam mojjego dziecka i jest okazem zdrowia. Ma 12 lat i raz w zyciu bylo chore, mialo katar i kaszel. Nikt mi nie wmowi ze bez szczepien dzieci umieraja bo z tego co widze to szczepione dzieci choruja.

Odpowiedz

Edi
Edi | 2013-12-12 15:09 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Wasze zapewnienia o bezpieczeństwie szczepionek są tylko ustne czyli nic nie warte !
Żaden lekarz, czy pracownik Sanepidu nie podpisze poświadczenia szczepienia, w którym zapewni o bezpieczeństwie szczepionek na piśmie i zobowiązuje się do poniesienia konsekwencji karnych i finansowych w razie wystąpienia skutków ubocznych. Wszelkie konsekwencje poniesie tylko zaszczepiony !!
A teraz a propo's autyzmu i szczepionek-Bardzo głośna, także w Polsce była sprawa dr A.Wakefielda, który rzekomo sfałszował dane dotyczące związku szczepień z autyzmem. Pomimo, że sprawa została opublikowana w 1999 roku i 17 innych niezależnych ośrodków naukowych w minionym okresie potwierdziło związek występowania wirusa wszczepionego z zapaleniem przewodu pokarmowego, w Polsce nadal tzw. czasopisma medyczne nie zamieściły sprostowania. Mało tego, żaden z profesorów „wieszających psy” na dr Wakefieldzie nie czuje się zobowiązany do przeproszenia go w tej samej formie jak go obrażał.
Pomimo udowodnienia przez 16 ośrodków naukowych tez dr A.Wakefielda, w Polsce rzekomo medyczny biuletyn Medycyna Praktyczna do tej pory nie wycofała artykułów szkalujących go. Nadal wprowadza w błąd PT Kolegów Lekarzy co do istoty problemu. I kto tutaj jest oszustem?
P. prof. mgr Lidia Brydak w wystąpieniach telewizyjnych często powołuje się na CDC z Atlanty, dziwnym trafem zapomina permanentnie poinformować telewidzów o fakcie korupcji i fałszowaniu wyników badań dotyczących autyzmu. Okazało się, że pracownik CDC z Atlanty, Paul Thorsen lat 49, dostał aż 11 000 000 dolarów na udowodnienie, że nie ma związku szczepień z autyzmem. Facet był na tyle cwany, że postanowił przeprowadzić badania w placówce odległej od Atlanty. W tym celu wybrał maleńką Danię. Badania prowadził w okresie od 2000 do 2009 roku. Thorsen w 2002 roku przeniósł się do Danii i został kierownikiem prac badawczych. Akt oskarżenia zarzuca mu m.in pranie brudnych pieniędzy i fałszowanie wyników za co grozi mu co najmniej 20 lat więzienia. Ciekawe dlaczego P. prof.mgr Lidia Brydak o tym fakcie zapomina poinformować telewidzów i w dodatku powołuje się na wyniki tych badań.

Odpowiedz

Anonim
Anonim | 2013-07-11 12:19 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nasza córka po tej szczepionce wylądowała w szpitalu.

Odpowiedz

marta
marta | 2013-06-25 12:21 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

mam dwójkę dzieci z autyzmem... muszę sobie z tym radzić sama. Ewentualna epidemia odry byłaby dla NFZ dużo bardziej kosztowna... poza tym koncerny produkujące szczepionki muszą zarabiać. Rodzice dzieci z autyzmem są pozostawieni sami sobie. Gdy odwlekałam szczepienie młodszego dziecka byłam straszona konsekwencjami-powikłaniami po odrze(które- tak jak autyzm po szczepieniu- może, ale nie musi się uaktywnić). Uległam i to była jedna z gorszych decyzji jaką podjęłam. Ale teraz to Moja decyzja i Ja jestem winna... bardzo przykre...

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Anonim
Anonim | marta | 2013-09-19 23:23 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

do Marta : to nie jest Pani wina.. tylko "mądrych" naukowców i lekarzy którzy nie umieją przyznać się do winy i znaleźć szczepionki, która nie szkodzi. Szkoda ze w naszym "Państwie" tak ciężko uzyskać taki wyrok jak we Włoszech.. życzę powodzenia!

Odpowiedz

Milka
Milka | 2013-04-11 23:20 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Zgadzam się z opiniami poprzedników, że mieszacie w głowach rodzicom i społeczeństwu. To co piszecie jest bardzo ogólnikowe i wynika z tego tyle, że chłopiec został zaszczepiony MMR, która przyczyniła sie do autyzmu. Proszę o dokładną informację o sytuacji: w którym roku chłopiec został zaszczepiony i jaka firma była producentem szczepionki.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?