Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Szpilki dla niemowląt – o krok za daleko?

| aktualizacja: 18.06.2015 | 3

Przekłuję córce uszy, zanim zacznie mówić, założę jej szpilki, zanim zrobi pierwszy krok, kupię jej biżuterię i kolorowanki make-up, zanim zacznie rysować - jest w tym coś przerażającego.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)

Ostatni tydzień upłynął pod znakiem głośnej dyskusji dotyczącej przekłuwania dzieciom uszu. Teraz przyszła kolej na kolejny element kobiecości przeniesiony na niemowlęta. Amerykańska firma Pee Wee Pumps wprowadziła na rynek szpilki dla niemowląt.

Skąd pomysł na szpilki dla niemowląt?

Pomysł zrodził się w głowie Michele Holbrook w 2009 roku, która postanowiła, że jeśli kiedykolwiek urodzi córkę, kupi jej buty na obcasach. W 2012 roku na świat przyszła córeczka  Michele. 3 lata później młoda matka otworzyła sklep internetowy sprzedający szpilki dla niemowląt.

Dlaczego matki kupują dzieciom szpilki?

Na stronie firmy Michele Holbrook można przeczytać takie uzasadnienie: "W dzisiejszych czasach rodzice chcą żyć stylowo. Nie tylko poprzez to, jak sami wyglądają, ale także poprzez to, jak prezentują się ich dzieci (...) mamy zafascynowane modą, uwielbiają eksperymentować z garderobą swoich córeczek, ale mają problem z doborem odpowiedniego obuwia. A przynajmniej miały do tej pory, bo to dla nich stworzono te niezwykłe buty".

Dzieci to nie lalki

Przekłuję córce uszy, zanim zacznie mówić, założę jej szpilki, zanim zrobi pierwszy krok, kupię jej biżuterię i kolorowanki make-up, zanim zacznie rysować - jest w tym coś przerażającego.

Szpilki dla niemowląt mają miękkie obcasy (są przeznaczone dla dzieci, które jeszcze nie chodzą), a mimo to budzą oburzenie, dlaczego? Bo dzieci to nie lalki! Nie można ich malować, kolczykować niczym zwierzęta, stroić w elementy garderoby kojarzone z seksualnością! Gdzie leży granica? Czy zmierzamy w kierunku tatuowania dzieci, stringów dla niemowląt itp.? Ups, nawet nie będę tego głośno mówić, bo jeszcze podsunę komuś pomysł stworzenie czegoś, co nigdy nie powinno istnieć!


Zobacz też: Koniec z solarium przed pierwszą komunią

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (3)
avatar

fsfqfd
fsfqfd | 2015-06-18 07:41 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

z tym kolczykowaniem nie przesadzajmy...

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

zakolczykowana
zakolczykowana | fsfqfd | 2015-06-18 08:20 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

a właśnie, że to jest przesada - dziecko to człowiek, chamstwem jest ingerować bez zgody w czyjeś ciało, jeśli nie ma to związku ze zdrowiem, życiem, bezpieczeństwem. Chciał(a)byś obudzić się pewnego dnia z kolczykiem na twarzy, w dowolnym miejscu? Chcesz, żeby ktoś Ci wmawiał, że musisz wyglądać tak i tak?

Odpowiedz

zenolka
zenolka | 2015-06-17 13:29 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jak dla mnie przesada.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?