Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Sztuka latania

| aktualizacja: 19.11.2013 | 0

To książka o marzeniach, bo to one są motorem naszej aktywności. Marzenia, ciekawość, pragnienia. Gdyby nie one siedzielibyśmy pewnie ciągle w tej samej jaskini.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
książki dla dzieci, książka od 2. roku życia

Sztuka latania
Jan Bajtlik
Ilustracje: Jan Bajtlik
Hokus-Pokus
Od 2. roku życia
Cena: 29 zł

W „Sztuce latania”  marzycielem jest pingwinek, który pragnie nauczyć się… latania! Jest niezwykle w tym wytrwały, bo najpierw szuka nauczyciela, a gdy go nie znajduje, sam próbuje latać. A pomysły, by zdobyć nową umiejętność, ma coraz dziwniejsze (np. wystrzelenie z armaty). Ponosi oczywiście konsekwencje tych szalonych prób – a to złamie nogi, a to potłucze dotkliwie, ale najważniejsze – nie zniechęca się! Ba! Nie zniechęcił go nawet przykład Ikara, który wiadomo jak i gdzie wylądował. Trzymamy za pingwinka kciuki, bo jak tu nie docenić takiej siły woli, takiej determinacji? Zwłaszcza że dzięki nim nasz bohater osiągnął to, co chciał – nauczył się latania.

Jak? Nie zdradzę. Zacytuję tylko fragment książki, że „marzenia są bliżej ziemi niż nieba”. Fajna wskazówka, prawda? I dla małych, i dla dużych. I jeszcze słów kilka o autorze, Janie Bajtliku, który „Sztukę latania” stworzył do A do Z, bo jest autorem zarówno tekstu, jak i ilustracji (tytuł był nominowany do nagrody głównej w konkursie "Książka dobrze zaprojektowana - zacznijmy od dzieci", Katowice 2008). Jego pingwinek jest jak ze starej książki, i nie jest to jego wada, wręcz przeciwnie. Przekonajcie się sami.

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?