Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Sztuka Szuka Malucha - Teatr LA BARACCA z Bolonii gościem na lipcowych pokazach

| aktualizacja: 18.06.2012 | 0

3-8.07.2012r., Sztuka Szuka Malucha to prezentacje wydarzeń artystycznych przygotowanych specjalnie dla najnajmłodszych widzów – w wieku od kilku miesięcy do pięciu lat.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
wydarzenia
fot. Centrum Sztuki Dziecka
To unikatowe spotkania dzieci ze sztuką. Najbliższa odsłona wieloletniego projektu Centrum Sztuki Dziecka będzie doskonałą okazją, aby poznać Roberto Frabettiego – dyrektora teatru La Baracca z Bolonii, aktora i reżysera, a przede wszystkim prekursora teatru inicjacyjnego dla najmłodszych.

Po raz pierwszy projekt Sztuka Szuka Malucha pojawił się na Malta Festiwal w 2009 roku. Jednak Centrum Sztuki Dziecka już kilka lat wcześniej, bo w 2006 roku, rozpoczęło upowszechnianie wydarzeń teatralnych dla „najnajmłodszych”. Na zaproszenie naszej instytucji przyjechał wówczas do Poznania legendarny teatr La Baracca z Bolonii, w którym, wiele lat wcześniej, narodził się nurt teatru dla najmłodszych widzów. W tym roku historia zatoczy koło – włoscy artyści przyjadą ponownie. Będzie okazja do obejrzenia ich najnowszej produkcji oraz rozmowy z Roberto Frabettim – dyrektorem teatru La Baracca, który opowie o swej wyjątkowej misji.

W programie znajdą się również polskie przedstawienia, które zaprezentują: Teatr Atofri oraz Teatr Baj i Teatr Małego Widza z Warszawy.
Program tegorocznej odsłony projektu koncentruje się wokół trzech słów: NOC, ŚWIATŁO i DŹWIĘK.
Historię o zasypianiu („Śpij”) w otoczeniu niezwykłej scenografii, opowie Teatr Baj – najstarszy teatr dla dzieci w Polsce. Łagodnymi dźwiękami do snu ukołysze najmłodszych poznański spektakl „Lulajka”. Ze świata nocy wyprowadzi wszystkich boloński „Spot”, który na oczach dzieci będzie czarował światłem, podobnie jak performens muzyczny „Kulu-lu-lu”. A ponieważ dźwięki to ważna część tegorocznego projektu, nie zabraknie ich w tanecznym spektaklu „Julka i kulka” oraz wspomnianej, „Lulajce”.
Dopełnieniem programu będą warsztaty dla rodziców, podczas których psychologowie z Fundacji ZERO-PIĘĆ podpowiedzą jak dbać o zdrowie psychiczne dziecka.

Każde z prezentowanych wydarzeń będzie niezwykłym i cennym doświadczeniem, zarówno dla maluchów, jak i ich rodziców.
Pełny program wydarzeń znajdą Państwo na stronie internetowej Centrum Sztuki Dziecka:
http://www.csdpoznan.pl/aktualnosci/sztuka-szuka-malucha-podczas-festiwalu-malta
 
Data: 3-8 lipca 2012
Godzina: 10.00, 12.00, 17.00
Czas trwania: 30 min, dodatkowo po niektórych wydarzeniach 15 min. zabawy
Miejsce: pawilon Nowa Gazownia, ul. Ewangelicka 1
Wiek uczestnika: 0-5 lat
Bilety: przedsprzedaż od 1-24 czerwca – 15 zł dla każdego uczestnika (przez eventim.pl oraz w punktach sprzedaży Eventim)
Bilety warsztaty: 30 zł
Kurator: Barbara Małecka / Konsultacja merytoryczna: Zbigniew Rudziński / Producent: Wojciech Nowak
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?