Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Sztukolotnia - warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży

| aktualizacja: 29.11.2012 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
sztukolotnia, Śródmiejski Ośrodek Kultury
Każda sobota grudnia 2012r., Warsztaty artystyczne Sztukolotnia to cykl oryginalnych zajęć dla dzieci i młodzieży. Każde zajęcia są inne – inspirują się wybranymi problemami zaczerpniętymi z obszaru kultury.
Pierwsza sobota grudnia to okazja na andrzejkowe zdobienie masek woskiem. Andrzejki to czas magiczny, spróbujemy zwykłym rzeczom nadać inny charakter. Czy krzesła i buty będą latać? A może usiądziemy na czarodziejskim dywanie?

Podczas cotygodniowych spotkań świetnie się bawimy, poznajemy nowe media oraz techniki artystyczne. Zdecydowanie nie planujemy ślęczeć przy stole nad kartką papieru, ponieważ nie mamy czasu na nudę! Rozwijamy indywidualne pasje, fotografujemy, wykonujemy grafiki, rozmawiamy. Kluczem do pracy jest spontaniczność i współdziałanie uczestników. Eksperymentujemy i dokonujemy ważnych odkryć, rozwijamy wyobraźnię i poznajemy świat sztuki. Uczymy się czerpać przyjemność z wizyty w galerii, gdzie można zachlapać całą podłogę farbą i odcisnąć na kartce swoje bose stopy, gdzie czekają na wszystkich gry i przygody. Sztukolotnia to świat wypełniony doznaniami, obrazami, smakami, zapachami, dźwiękiem i ruchem. To świat, w którym chce się działać!

Każdy kolejny miesiąc warsztatów realizowany jest pod innym tematem przewodnim.

Każda sobota:

godz.: 09.30-11.00, grupa w wieku: 4-5 lat

Starszaki zachęcamy do udziału w zajęciach, które pozwolą wykorzystać ich manualne umiejętności. Stworzą sposobność do realizacji twórczych aktywności w grupie rówieśników i rozwiną zdolności komunikacji. Podczas spotkań dziecko będzie wykonywać niecodzienne zadania artystyczne i konceptualne oraz rozwiązywać konkretne problemy. Znajdzie się w świecie wypełnionym sztuką, gdzie będzie mogło nauczyć się bardzo wielu nowych rzeczy. Nie zabraknie zabaw, gier ruchowych i eksperymentów, które pobudzą wyobraźnię i wrażliwość estetyczną.

Godz.: 11.30-13.30, grupa w wieku: 6-12 lat

Na najstarszych czeka masa ważnych i poważnych obszarów twórczych eksploracji. Podczas warsztatów wykorzystujemy manualne zdolności uczestników, wiedzę oraz umiejętność kreatywnego myślenia. Spotkania będą składać się z zabaw twórczych, działań artystycznych, poznawania nowych słów i mediów obecnych w kulturze współczesnej, przybierając formę wspólnych radosnych przedsięwzięć wypełnionych satysfakcjonującymi odkryciami.

Warsztaty odbywają się w Śródmiejskim Ośrodku Kultury, ul. Mikołajska 2, II piętro; Mały Rynek, 31-027 Kraków.

koszt warsztatów sobotnich: 15 zł
zapisy i informacje: warsztaty-sztukolotnia.blogspot.com warsztaty.sztukolotnia@gmail.com, galeria@lamelli.com.pl
tel. 511 815 738, 12 422 08 14 (19) ]
Do Sztukolotni można dołączyć w każdej chwili.
Prosimy o wcześniejsze rezerwacje.
Zapraszamy także grupy zorganizowane.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?