Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Wysyłasz CV? Sprawdź, dlaczego warto to zrobić w poniedziałek

| aktualizacja: 28.09.2016 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Kiedy wysłać CV
Wracasz do pracy i zastanawiasz się, co zrobić, żeby twoje CV nie przepadło w stosie innych aplikacji? Wiemy, jak zwiększyć szanse na zaproszenie na rozmowę o pracę.
Poszukiwanie pracy po urlopie wychowawczym (ale też w każdym innym momencie) oznacza potrzebę uzbrojenia się w cierpliwość. Najpierw musisz przygotować dobre CV, przejrzeć ogłoszenia o pracę, wybrać te, które najbardziej ci odpowiadają, wysłać swoją aplikację, a potem.... czekać.  Szukając pracy po urlopie wychowawczym, musisz być przygotowana na to, że telefon nie rozdzwoni się natychmiast po pierwszym wysłanym CV. Czasami musi upłynąć nawet kilka miesięcy zanim dostaniesz odpowiedź na wysłane CV.  Statystyki mówią, że zaproszenie na rozmowę o pracę przychodzi około setnej wysłanej aplikacji.

Kiedy najlepiej wysłać CV?

Po pewnym czasie poszukiwanie pracy przestaje ekscytować, a zaczyna nużyć. Spędzasz całe godziny, dni i tygodnie na przeglądaniu i odświeżaniu stron internetowych z ogłoszeniami o pracę. Po pewnym czasie tracisz nadzieję, że ktoś w ogóle się odezwie. To nie jest dobry okres w życiu. Czytasz rady, jak przygotować dobre CV, osiągasz w tym mistrzostwo, a telefon nadal milczy? Być może dzieje się tak dlatego, że wysyłasz swoją aplikację w złym dniu tygodnia! 

Dlaczego dzień, w którym wysyłasz CV ma znaczenie?

Portal z ogłoszeniami o pracę – Bright – przeanalizował ponad pół miliona odpowiedzi na ogłoszenia i okazało się, że szansę na odpowiedź od potencjalnego pracodawcy zwiększają się, kiedy wysyłamy CV w poniedziałek. Zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną jest w przypadku CV wysłanego w ten dzień większe niż w pozostałe dni tygodnia – otrzymuje je ponad 30 proc. kandydatów. Najgorszym dniem na aplikowanie w sprawie pracy jest niedziela – tylko 14 proc. poszukujących pracę otrzymuje odpowiedź na CV wysłane tego dnia. Zdaniem analityka Bright.com, Jacoba Bollingera, poniedziałek jest dobrym dniem, bo to początek tygodnia, a rekruter jest wtedy bardziej wypoczęty i... pracowity – czyta więc więcej przesłanych do niego aplikacji. Pod koniec tygodnia jego zapał maleje, a skrzynka pocztowa pęka w szwach. 

Dlaczego warto wysłać CV w poniedziałek?

Skoro już wiesz, dlaczego warto wysłać CV w poniedziałek, upewnij się, że twoje CV jest dobrze napisane, wysyłaj, a potem zastanów się, w co się ubrać na rozmowę o pracę!

Zobacz też:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?