Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Ta praca domowa rozśmieszyła wszystkich, z wyjątkiem kobiet ;-) Sprawdź dlaczego!

| aktualizacja: 24.05.2016 | 2
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
rysunek 6-latki
fot. źródło: imgur.com
Nauczyciele mają czasem dziwne pomyły na pracę domową dla uczniów. Jeszcze nie rozgryźliśmy, jaki był powód zadania tej :-)
Rysowanie jest dla dzieci zadaniem wszechstronnie rozwijającym. Cieszymy się, że nauczyciel, który zlecił wykonanie rysunku wykazał się ogromną pomysłowością. Ciekawe jak długo myślał nad tym ćwiczeniem, by rozwijać wyobraźnię dziecka?

"Kochane dzieci, namalujcie portret swojej mamy."

Na 2 kartkach obok siebie mamy urocze obrazki z podpisami: "Moja mama kiedy wstaje rano wygląda tak", oraz "Moja mama kiedy wychodzi wygląda tak... ". Dzieci jak się okazuje są dobrymi obserwatorami i wiedzą, że ich ukochane mamy, nie zawsze wyglądają wystrzałowo.


Wiadomo że rano, zwłaszcza po nieprzespanej nocy, widok kobiety może niejednego przestraszyć. Zmierzwione  włosy, brak makijażu, pognieciona piżama... Tak wygląda prawdziwe życie. Niestety nie każda kobieta rano wygląda jak milion dolarów. Okazuje się,  że nawet 6-letnie dziecko dostrzega już takie zmiany. Za to wieczorem mama jest najpiękniejsza!Choć zadanie okazało się dość zabawne, pozostaje pytanie, co miało na celu? Hmm... jeszcze tego nie rozgryźliśmy. Być może nauczyciel chciał nauczyć dzieci, że warto o siebie dbać, a może pokazać, że każdy może się zmienić, jeżeli tylko będzie tego chciał? 

A może Wy macie pomysł, co nauczyciel miał na myśli?

Zobacz także: Zabawne historie związane z Waszymi dziećmi!
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

Mary
Mary | 2016-05-25 12:12 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Super ;) zadam to swoim maluchom ciekawe jak ja rano wyglądam oczami moich skarbów ;D

Odpowiedz

bbca
bbca | 2016-05-25 08:37 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Myślę że może chodzić o rozwijanie u dzieci zmysłu obserwacji, kojarzenia faktów, ćwiczenie zdolności manualnych... Lub po prostu o dobra zabawę

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?