Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Tak, możesz dotykać mojego ciążowego brzuszka...

| aktualizacja: 24.08.2016 | 3

Wiele kobiet denerwuje się, gdy ktoś obcy podchodzi do nich i często bez pytania dotyka ich brzuszka. Ta mama jednak nie widzi w tym nic złego.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
fot. Aela Mass
Na temat dotykania ciążowych brzuszków jest wiele opinii. Jedne mamy są wręcz wściekłe, gdy ktoś je dotyka, zwłaszcza jeżeli robi to bez pytania. Innym nie przeszkadza, gdy robi to ktoś bliski. Są jednak też takie kobiety, które tak bardzo rozpiera duma z ciąży, że chcą się swoją radością dzielić z całym światem i absolutnie nie przeszkadza im dotyk.

Zobacz: Łapy przy sobie. Stop macaniu ciążowych brzuchów!

"Od 22. tygodnia mój brzuszek zaczął szybko rosnąć. Pewnego dnia w pracy, klientka zaczęła się wpatrywać we mnie i powiedziała – to niesamowite! Wstała z krzesełka, podeszła do mnie z wyciągniętymi dłońmi i zapytała – mogę?

Zgodziłam się i zrozumiałam wtedy, że wcale nie musiała o to pytać. To była pierwsza nieznajoma osoba, która dotknęła mojego ciążowego brzuszka. I ja to pokochałam. 

Jestem ogromnie dumna z mojej ciąży. Cztery lata walczyłam o te dziecko, lata rozczarowań, płaczu, strat. I jestem gotowa dać mu całą swoją miłość od siebie i tych wszystkich, którzy będą chcieli je pogłaskać i pobłogosławić.

Wiem, że niektóre kobiety nie lubią takiego dotyku i uważam, że obce osoby powinny pytać, czy mogą dotknąć czyjegoś ciała. Ale ja nigdy nikomu nie odmawiam, jestem wdzięczna za każdy gest życzliwości wobec mnie i dziecka.

Ciąża to wspaniały czas, cud. Nie ma nic piękniejszego. Czy jest coś złego w tym, że ludzie widząc taki cud narodzin, chcą być bliżej niego? Dlatego zawsze mówię – tak, możecie dotknąć mojego ciążowego brzuszka.  Bo to akt miłości".

A Wy lubiłyście, gdy ktoś dotykał Wasz ciążowy brzuszek? źródło: babble.com
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (3)
avatar

Jolka
Jolka | 2017-07-22 15:21 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ciekawe dlaczego ludzie chcą dotykać brzuch ciążowy? Jak ja mnie zaproponowano, że mogę dotlnąć brzuch osoby z rodziny, poczułam się zmieszana, bo to dziwne tak kogoś dotykać. W sumie po co?

Odpowiedz

insomnia1103
insomnia1103 | 2016-08-25 16:11 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A mi to jednak trochę przeszkadza. Jestem raczej osobą, która nie lubi kiedy ktoś obcy ją dotyka, nawet w rękę... Nie jest to jakaś fobia ani nic chorobliwego, nie robię też z tego powodu ludziom awantur... Po prostu tego nie lubię. To, że teraz w moim brzuchu mieszka maleństwo, nie zmienia faktu, że nadal jest to MÓJ brzuch. Kiedy nie byłam w ciąży, nikt obcy ani nawet z rodziny nie podbiegał i nie obmacywał mnie po brzuchu, więc nie widzę powodu, dla którego teraz miałoby być inaczej ;)

Odpowiedz

Ania
Ania | 2016-08-24 21:13 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mi to nie przeszkadza jak ktos dotyka brzuszka :-)

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?