Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Tańsze przejazdy PKP Intercity z Kartą Dużej Rodziny

| aktualizacja: 17.06.2014 | 0

Przejazdy rodzinne, np. na wakacje do tej pory były sporym wydatkiem, zwłaszcza dla rodzin wielodzietnych. Od teraz to się zmieni. Jeśli macie minimum trójkę dzieci, posiadacie Kartę Dużej Rodziny i macie zamiar podróżować pociągiem, będziecie mogli skorzystać z 25% ulgi!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
podróż koleją, dziecko w pociągu
fot. Fotolia
PKP Intercity i Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej 16 czerwca podpisały umowę, na podstawie której rodziny wielodzietne otrzymają szczególne uprawnienia do podróżowania koleją.  

Rządowy program

Umowa jest elementem realizacji rządowego programu dla rodzin wielodzietnych. Już dzisiaj w programie uczestniczy 46 instytucji i firm z całej Polski, które oferują rodzinom nawet 40% zniżki na udział w wydarzeniach kulturalnych, przejazdy komunikacją publiczną, a nawet wakacje.
Dzięki podpisanej umowie każdy z członków rodziny otrzyma 25% upust podczas podróży pociągami PKP Intercity w komunikacji krajowej w dowolnej klasie. Oferta łączy się z ulgami ustawowymi, a więc np. bilet dla ucznia będzie jeszcze tańszy. Warunkiem otrzymania ulgi jest posiadanie Karty Dużej Rodziny oraz odbywanie podróży w grupie co najmniej trzyosobowej.

Sprawdź: Gdzie rodzinom z dziećmi żyje się najlepiej?

Więcej udogodnień

PKP Intercity oferuje wiele udogodnień dla rodzin. Są to m.in. specjalne przedziały dla opiekunów podróżujących z małymi dziećmi, przewijaki w toaletach, wagony z placem zabaw czy możliwość podgrzania posiłku dla dziecka w Warsie. Teraz poza Biletem Rodzinnym, nasi pasażerowie będą mogli skorzystać z 25% ulgi dla użytkowników Karty Dużej Rodziny – mówi Marcin Celejewski, prezes zarządu PKP Intercity.

Czytaj też: Jak zaplanować bezpieczny urlop

Specjalna karta

O Kartę Dużej Rodziny może się starać rodzina z minimum trójką dzieci bez względu na dochód. Wnioski składa się w gminie właściwej dla miejsca zamieszkania. Imienne karty z numerem PESEL wydawane są każdemu członkowi rodziny. Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny jest uzupełnieniem lokalnych dla dużych rodzin. Dokładny wykaz zniżek znajduje się na stronie rodzina.gov.pl i będzie na bieżąco aktualizowany.

Czytaj też: Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny – wniosek do druku
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?