Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Jak zapobiegać problemom intymnym

| aktualizacja: 10.05.2013 | 1

Ponad 41% badanych pań w ciągu roku odczuwało dolegliwości miejsc intymnych. Jak dbają o okolice intymne świeżo upieczone mamy?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
tantum rosa
fot. materiały prasowe

Co nas boli?

Wspomniane badania wykonywane były na reprezentatywnej grupie kobiet w wieku 18-55 (N=678).  41% badanych Pań potwierdziło, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy odczuwało różnego rodzaju dolegliwości miejsc intymnych. Co czwarta badana kobieta wskazywała na dużą częstotliwość tego typu problemów – przynajmniej raz na pół roku lub nawet częściej.
Badania nie wskazują na jedną dominując przypadłość, na którą cierpią respondentki. Najczęściej kobiety wymieniały pieczenie i swędzenie miejsc intymnych (14%). Ponadto 12% badanych kobiet uskarżało się także na upławy, 10% na infekcję dróg moczowych. Na ból miejsc intymnych cierpiało 7% pań, na dolegliwości związane z porodem także 7%, natomiast na infekcje pochwy lub sromu 6%. Ponad 54% badanych kobiet nie miało żadnych dolegliwości intymnych w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Co używamy?

Kobiety pytane o sposoby radzenia sobie z dolegliwościami miejsc intymnych jako najczęstszą metodę wskazało używanie preparatów farmaceutycznych do miejscowego stosowania. Aż 45% badanych pań zaznaczyło tę odpowiedź. 20% respondentek nie robiło nic, ponieważ ich dolegliwości nie były nasilone. Pozostałe panie stosowały leki doustne (15%) lub wyciągi z ziół do przemywania (15%).

Jeśli chodzi o wskazanie konkretnej marki, aż 90% biorących udział w badaniu kobiet nie potrafiło wymienić żadnego znanego im produktu na dolegliwości intymne. Świadomość spontaniczna tego typu preparatów jest bardzo niska.

Po porodzie...

Badane kobiety, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy rodziły, wiedzę na temat sposobów radzenia sobie z dolegliwościami intymnymi czerpały najczęściej od lekarza ginekologa oraz położnej. Aż 87 % kobiet wskazało tę właśnie odpowiedź. Istotnym źródłem informacji są także inne kobiety (koleżanki, mamy i siostry). Ich radziło się ponad 16% respondentek.
Jak wynika z przeprowadzonych badań, preparaty farmaceutyczne mają większe znaczenie w przypadku dolegliwości miejsc intymnych niezwiązanych z porodem niż w przypadku dolegliwości po porodzie. Aż 38% świeżo upieczonych mam, nie używało żadnych preparatów, ponieważ ich dolegliwości nie były nasilone. 23% kobiet stosowało wyciągi z ziół do przemywania okolic intymnych a 19% pań używało preparatów farmaceutycznych.

Podsumowanie:

41% pań zadeklarowało, że w ostatnim roku odczuwało dolegliwości miejsc intymnych
54% badanych kobiet nie miało żadnych dolegliwości intymnych w ciągu ostatnich 12 miesięcy
Panie, które odczuwały dolegliwości miejsc intymnych w ostatnim roku niezwiązane z porodem, najczęściej stosowały preparaty farmaceutyczne (45% respondentek)
Panie, które odczuwały dolegliwości miejsc intymnych w ostatnim roku związane z porodem, najczęściej nie stosowały żadnych preparatów, ponieważ ich dolegliwości nie były nasilone (38% respondentek). Stosowanie preparatów farmaceutycznych było dopiero czwartą najczęściej pojawiającą się odpowiedzią (19% pań wskazało na tę odpowiedź).
90% badanych pań nie potrafi wskazać żadnej marki/preparatu na dolegliwości miejsc intymnych

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

ula
ula | 2013-11-23 23:05 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

słyszałam że irygacje nie są najlepszym sposobem na radzenie sobie z infekcjami intymnymi, wypłukują także te dobre bakterie, ja kiedy u mnie pojawiają się problemy intymne zakładam na noc invag dopochwowy lek probiotyczny który skutecznie uzupełnia florę bakteryjną w bakterie kwasu mlekowego a to zwykle ich zbyt mała ilość prowadzi do infekcji

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?