Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Tata robi błąd i nikt go nie ocenia... a mama?

| aktualizacja: 25.08.2016 | 2

Dlaczego mężczyźni mogą popełniać błędy, a kobiety od razu są oceniane? Opowieść tej mamy daje wiele do myślenia.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
ojcu wolno więcej
fot. Fotolia
Mamy zawsze czują na sobie oceniający wzrok innych. Sąsiadek, pań z pobliskiego sklepu, słowem innych kobiet. Mężczyźni nie mają aż tak dużej tendencji do oceniania postępowań innych, zwłaszcza kobiet. Czemu jednak płeć piękna za te same przewinienia krytykuje matki, a jest w stanie odpuścić ojcom?

Constance Hall - blogerka,  opisała zdarzenie które przydarzyło jej się osobiście. Matka czwórki dzieci ma świadomość pewnych stereotypów rządzących światem, niemniej jednak czasem się przeciw nim buntuje. 

"Byłam na śniadaniu w kawiarni z przyjaciółmi i synkiem. Kiedy poszłam do łazienki zmienić mu pieluszkę, okazało się, że nie ma stolika do przewijania. Ponieważ kafejka była w parku, wyszłam więc na zewnątrz i zmieniłam dziecku pieluszkę kładąc go na trawie. Po chwili podeszła do mnie jakaś kobieta i powiedziała: Widziałam że przewijałaś tu dziecko, czy następnym razem możesz użyć stolika do przewijania? Gdy jej odpowiedziałam, że nie znalazłam takiego w kawiarni dodała, że jest taki, tylko w innej części budynku. Poczułam się głupio i dlatego, że nie znalazłam tego miejsca i dlatego, że obca osoba zwraca mi uwagę. Podziękowałam jej za podpowiedź.

W następny weekend poszliśmy do parku całą rodziną. Poprosiłam mojego męża, by tym razem on zmienił dziecku pieluchę, więc położył dziecko na trawie i zaczął przewijać. Obok siedziała grupka mam, które... były zachwycone moim mężem. Z daleka było słychać ochy i achy, jak wspaniale sobie radzi i jakim jest świetnym ojcem. Nikt go nie skrytykował, nikt nie kazał mu iść do toalety. To za co ja oberwałam, mojego męża uczyniło królem parku. 

Tak samo jest, gdy odbieramy dzieci. Na mnie wiecznie spóźnioną i zalataną wszyscy patrzą z wyraźną niechęcią. Kiedy mój mąż odbiera dzieci, nawet gdy jest spóźniony, wszyscy patrzą z podziwem. 

Dlaczego od ojców wymaga się dużo mniej niż od mam, które muszą być perfekcyjne?  Nie twierdzę, że mamy nie podziwiać ich za to, jak dobrymi ojcami są, ale zadbajmy też o mamy! Spójrzmy innymi oczami na kobiety pchające wózki, te które pozostały z  dziećmi w domu, robiące tysiące małych, choć wielkich spraw każdego dnia.  Musicie je zobaczyć!"


Czy Wy także dostrzegacie, że mężczyźni muszą mniej robić od kobiet, a dostają więcej nagród za to?
źródło: huffingtonpost.uk
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

Andżelika
Andżelika | 2017-06-30 13:44 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja się kompletnie nie przejmuje co myślą inne matki szczerze mam t w d... Pozdrawiam

Odpowiedz

m
m | 2016-08-25 21:16 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Stereotyp mówi że kobieta instynktownie rodzac dziecko powinna wszystko umieć wiedzieć i każdy najmniejszy błąd jest nie dopuszczalny. Mnie generalnie nie interesuje zdanie innych kobiet w szczegolnosci odnos ie tego czy przewijam dziecko na trawie czy w toalecie. Maja swoje dzieci to niech się nimi zajmą i robi a po swojemu a ja po swojemu. Jeśli nie można znaleźć np.przewijają w kawiarni to trzeba sobie jakoś poradzić i nikomu nic do tego. Jeśli dziecku nie dzieje się krzywda to nie powinno się ingerować. A jeśli ktoś nie ma dzieci to myślę że tym bardziej nie ma prawa do pouczenia i madrowania się . Mojego męża też podziwiaja ze taki zaradny ze przwinie ze ugotuje ze nakarmi u bierze. moim zdaniem mężczyzna też powinien to umieć i chcieć zrobić. Ale według stereotypu to kobieta zawsze była od takich rzeczy a facet od przynoszenia pieniędzy i wymagania dobrych ocen w szkole oraz szacunku do dorosłych. Tak było za czasów naszych babć i tak zostało dlatego jeśli ojciec zrobi cokolwiek nawet jeśli wcześniej zrobi to kobieta i jest uznane za błąd to szok ze mężczyzna umie zrobić coś przy dziecku przesłania błędy.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?