Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Te dzieci nie są chore. One po prostu...

| aktualizacja: 06.04.2016 | 6

oglądają telewizję. Tak wyglądają nasi podopieczni podczas seansu "Świnki Peppy" czy "Pingwinów z Madagaskaru". Daje do myślenia, prawda?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
chłopiec ogląda telewizję
fot. Donna Stevens
Fotografka z nowojorskiego Brooklynu Donna Stevens uchwyciła ten stan w cyklu zdjęć zatytułowanym "Idiot Box". Zainspirował ją do tego jej własny syn, którego obserwowała podczas korzystania z rodzinnego iPada.

Zdjęcia przedstawiają dzieci z kręgu znajomych fotografki. Cykl "Idiot Box" nie jest w żaden sposób ustawiony, tylko oddaje rzeczywistość – Donna włączyła dzieciom Netflix i pozwoliła wybrać swój ulubiony program. "Żadne z nich nawet się nie odezwało ani nie poruszyło podczas sesji" – mówi autorka zdjęć.

To, niestety, nie są żadne wyjątkowe przypadki. Komputer, iPad, telewizja działają na dzieci hipnotyzująco. Gdy się przyjrzeć ich twarzom, kiedy coś oglądają, można się przestraszyć. Te dzieciaki wyglądają, jakby były chore albo miały niepełnosprawność intelektualną. Tymczasem one wyłączają się do tego stopnia, że przestają kontrolować nie tylko mimikę, ale też inne funkcje życiowe – przestają słyszeć, co się do nich mówi, zapominają pójść do toalety. Zobaczcie, jak to wygląda: 


Nico. Fot. Donna Stevens


Emmeline. Fot. Donna Stevens


Rider. Fot. Donna StevensRhys. Fot. Donna Stevens


Mila. Fot. Donna Stevens


Isa. Fot. Donna Stevens

Czytaj też: Co robi mama, która "siedzi" z dzieckiem w domu?
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (6)
avatar

Agata
Agata | 2017-05-15 14:17 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

przesasda!!! na sile szukaja nowych chorob u dzieci, przeciez nie ma w tym nic zlego kiedy dziecko sie koncetruje na bajce, wymyslaja zeby miec okazje do stworzenia nowej szczepionki i puscic ja w ruch!!

Odpowiedz

digi_mum
digi_mum | 2016-04-08 20:24 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A ciekawe jak wyglada dorosly gdy oglada film..

Odpowiedz

Edyta
Edyta | 2016-04-07 17:22 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Przesada! O ile jestem przeciwna przesiadywaniu przez dzieci przed tv, to wg mnie te dzieci nie wyglądają na chore... mina jak każda inna kiedy dziecko jest czymś zaaferowane.

Odpowiedz

Jojo
Jojo | 2016-04-07 12:34 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Wielkie rzeczy. Ja też potrafię wyłączyć słuch i maksymalnie skupić sie na filmie. Podejrzewam że podobną minę mam :-P

Odpowiedz

Lubomira
Lubomira | 2016-04-07 10:41 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ale bawiąc się myśli, uczy się czegoś. Tak jak mówisz, skupia się. A oglądając telewizje wyłącza się i jakby przechodził do innej rzeczywistość. No i trzeba wspomnieć, że niektóre bajki bywają drastyczne i dzieci nie powinny ich oglądać.

Odpowiedz

elolcislaw
elolcislaw | 2016-04-06 20:25 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Hmmm troche naciągane. Moje dziecko nie ogląda tv ma 1,5roku i wygląd tak samo jak te dzieciaki jak się nad czymś skupi porostu. Tez mam sie martwic? Jak buduje z klocków wieże albo celuje do czegos. Tak wygląda skupiona mina i tez nie zwraca uwagi na otaczający go świat. Bez 'przesadyzmu'....

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?