Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Ten film zmrozi ci krew w żyłach, jednak musisz go zobaczyć

| aktualizacja: 30.05.2015 | 0

Wolimy myśleć, że wypadki to coś, do czego dopuszczają wyłącznie nieodpowiedzialni, zaniedbujący swoje dzieci rodzice. Prawda jest taka, że wystarczy chwila nieuwagi i zbyt szybko jadący kierowca...

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
By doszło do wypadku, wystarczy chwila nieuwagi
fot. via Scigacz.pl
Gdyby kierowca samochodu z filmu jechał choć odrobinę szybciej, nie zdołałby w porę zahamować. Doszłoby do wypadku.Kierowco, nie pędź tak!

Krążący po sieci film został zamieszczony m.in. na stronie ścigacz.pl. z dopiskiem "Dlaczego w mieście obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h".

"Ten film kierujemy do wszystkich Frogów, Bogusiów i innych Stigów, którzy gonią się po mieście i wrzucają to do internetu.  Film pochodzi z Rosji (a jakże), nie ma w nim motocykli, ale równie dobrze motocykli może dotyczyć. Film  zmrozi wam krew w żyłach. Gwarantowane. Ograniczenia w mieście są tam nie bez powodu. Strach pomyśleć, co by się wydarzyło, gdyby kierowcy samochodu jechali tylko nieco szybciej" - pisze Łukasz "Boczo" Tomanek.

Jego apel nie sprawi niestety, że nagle  kierowcy i motocykliści zaczną jeździć wolniej i ostrożniej.
"Droga to miejsce NIEBEZPIECZNE! Na drodze ginęli, giną i będą ginąć ludzie. Właśnie dlatego w pobliżu dróg nie puszcza się dzieci samopas" – napisał  jeden z komentatorów.

Mamo, tato, pilnujcie mnie!

Uważamy, że trzeba zrobić wszystko, by z dróg zniknęli szaleńcy, dla których liczy się tylko prędkość i adrenalina. 
Jednak piraci drogowi to jedno, a nasze -  rodziców obowiązki drugie. Chcemy czy nie,  ZAWSZE może znaleźć się ktoś, kto będzie jechał za szybko albo nieuważnie. Nie możemy o tym zapominać.

Kochani rodzice! NAPRAWDĘ wystarczy moment, by doszło do wypadku, by dziecko wybiegło albo wyjechało na rowerku czy hulajnodze na ulicę.

Jedyna rada: trzeba mieć oczy dookoła głowy i pilnować malca wszędzie, gdzie są samochody i inne pojazdy. Także wtedy, gdy zadzwoni komórka albo coś innego będzie nas rozpraszać. 

Trzeba mocno trzymać dziecko za rękę i od małego uczyć je zasad bezpieczeństwa, pamiętając, że upłynie sporo czasu, zanim samo zacznie dbać o własną skórę.

Polecamy: 5 zasad bezpieczeństwa dziecka na drodze

Uważajcie także na samochody ruszające z parkingu...

Gdy kierowca wycofuje samochód z miejsca parkingowego NAPRAWDĘ nie widzi, co dzieje się za nim blisko ziemi. Jest w stanie zobaczyć dorosłego człowieka, ale małe dziecko, zwłaszcza siedzące na rowerku albo kucające za zderzakiem,  niekoniecznie!


...i  na rowery

Coraz ostrożniejsi musimy być także w parkach i na spokojnych (przeważnie) uliczkach: zderzenie dziecka z pędzącym rowerem może skończyć się dla malucha tragicznie.

Przeczytaj także: Bezpieczeństwo dziecka w domu i poza nimseparator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?