Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Ten kocyk dla noworodków to prawdziwa rewolucja!

| aktualizacja: 17.10.2016 | 0

Choć kocyk jest jeszcze w fazie testów, jego twórcy zapewniają, że przyniesie rodzicom i niemowlętom ogromne korzyści.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Kocyk dla noworodka z żółtaczką
fot. Fotolia
Gdy noworodek z żółtaczką poddawany jest leczeniu, izoluje się go w specjalnym inkubatorze, zapewniającym odpowiednią fototerapię. Taki inkubator wysyła specjalny rodzaj światła, który pozwala zwalczyć chorobę.  Leczenie jest nieinwazyjne, jednak żadna mama nie chce zostawić maluszka w inkubatorze bez możliwości wzięcia go na ręce czy pogłaskania.

Jak twierdzą pediatrzy, większość noworodków rodzi się z żółtaczką. Chociaż w większości przypadków choroba nie jest groźna, gromadzenie się w organizmie bilirubiny, czyli czynnika wpływającego na żółtaczkę, może być niebezpieczne. W takich przypadkach żółtaczka może prowadzić do powikłań, takich jak trwałe uszkodzenie mózgu czy utrata słuchu. Ryzyko to dotyczy przede wszystkim wcześniaków.
 

Kocyk SnugLit jest obecnie w fazie rozwoju i oczekuje na zatwierdzenie przez Agencję Żywności i Leków. Jego twórcy wierzą, że kocyk zrewolucjonizuje walkę z żółtaczką.

Największą zaletą kocyka jest możliwość noszenia maluszka na rękach bez konieczności pozostawiania go w inkubatorze. Rodzic może przy tym swobodnie karmić malca (nawet piersią!). Taki kocyk to ogromna szansa dla rodziców i noworodków – nic nie zastąpi bliskości z maluszkiem, bezpośredniego kontaktu z ciałem i ciepła rodzica. 

Co myślicie o takim rozwiązaniu?

Czytaj także: Leżaczek pomocny w walce z kolką?

źródło: babble.com
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?